Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

اسلوونی مرز خود را به روی مهاجران منتظر باز کرد

اسلوونی مرز خود را به روی مهاجران منتظر باز کرد
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

بامداد سه شنبه، اسلوونی مرز خود با کرواسی را برای دقایقی باز کرد تا اکثر پنج هزار مهاجری که پشت مرزها منتظر بودند، بتوانند وارد این کشور بشوند

آگهی

بامداد سه شنبه، اسلوونی مرز خود با کرواسی را برای دقایقی باز کرد تا اکثر پنج هزار مهاجری که پشت مرزها منتظر بودند، بتوانند وارد این کشور بشوند.

اسلوونی پیش تر گفته بود که نمی تواند پذیرای بیش از ۲۵۰۰ مهاجر باشد.

در هفته های اخیر صدها هزار نفر از مهاجران که اغلب آنها اهل سوریه و افغانستان هستند، به امید رسیدن به کشورهای اروپای غربی و اروپای شمالی و بخصوص آلمان و لهستان راهی کشورهای منطقه بالکان شده اند.

میرو کرار، نخست وزیر اسلوونی گفت: «ورود شمار بالای مهاجران در سه روز گذشته از همه جهت فراتر از توانایی های ما برای مدیریت اوضاع بوده است. بیش از هشت هزار نفر وارد کشور ما شدند، اما فقط دو هزار نفر از آنها راه اتریش را در پیش گرفتند. این در حالی است که مقامهای اتریش گفته اند که سیاست آنها مبنی بر پذیرش پناهجویان تغییر نکرده است.»

اغلب مهاجرانی که یک روز را در وضعیت بد جوی در مرز گذراندند، از صربستان وارد کرواسی شده بودند. کرواسی هم مرز خود با صربستان را باز کرده است تا مهاجران وارد کرواسی بشوند.

مسیر مورد علاقه مهاجران بری رسیدن به اروپای غربی، کشور مجارستان بود. اما مجارستان مرزهای خود را به روی مهاجران بست و آنها ناگزیر مسیر کرواسی و اسلوونی را در پیش گرفتند که مسیر پردردسرتری است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

کرواسی مرزهای خود را به روی پناهجویان باز کرد

معطلی چندین هزار پناهجو در مرز صربستان و کرواسی

بدترین فاجعه طبیعی اسلوونی؛ دستکم ۶ نفر جان باختند