Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

معطلی چندین هزار پناهجو در مرز صربستان و کرواسی

معطلی چندین هزار پناهجو در مرز صربستان و کرواسی
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

چندین هزار پناهجو در مرز بین صربستان و کرواسی در انتظار مجوز مقامات کروات برای ادامه مسیر هستند. اغلب آنها در هوای سرد و بارانی یکی دو روز گذشته

آگهی

چندین هزار پناهجو در مرز بین صربستان و کرواسی در انتظار مجوز مقامات کروات برای ادامه مسیر هستند.

اغلب آنها در هوای سرد و بارانی یکی دو روز گذشته مشکلات زیادی را تجربه کرده اند و ناکافی بودن تعداد پتو و بارانی های توزیعی، بارها آنها را تا مرز درگیریهای فیزیکی شدید پیش برده است.

یکی از پناهجویان درباره علت معطلی خود می گوید: «آنها می گویند که اتوبوس ها جا ندارند ولی فکر می کنم دروغ می گویند. نمی دانم چرا کرواسی مرزهایش را بسته است.»

پناهجوی دیگری ادامه می دهد: «فقط کرواسی این کار را می کند. در تمام کشورهایی که گذشتیم وضعیت خوب بود ولی اینجا نمی گذارند از مرز رد شویم. الآن چهار روز است که با بچه هایمان اینجا معطل شده ایم.»

سازمان ملل نسبت به کمبود کمک های بشردوستانه در این منطقه هشدار داده و سعی دارد با توزیع مواد غذایی و لباسهای بارانی از عمیق تر شدن فاجعه انسانی جلوگیری کند.

ایرودا اصغروف، یکی از کارکنان دفتر کمیساریای عالی امور پناهندگان در این مورد بیشتر توضیح می دهد: «بین ۱۵۰۰ تا ۲۵۰۰ اینجا گرفتار شده اند و همانطور که مشاهده می کنید یک بحران جدی انسانی در حال روی دادن است. اگر میان جمعیت بروید با زن ها، کودکان و افراد معلول بسیاری روبرو خواهید شد. همه اینجا گرفتار شده اند و کرواسی هم فعلا مرز خود را بسته است.»

این درحالیست که ظرفیت اردوگاههای موقتی اسکان پناهجویان در خاک کرواسی پر شده و اسلوونی هم تصمیم گرفته روزانه فقط به حداکثر ۲۵۰۰ پناهجو اجازه ورود (و گذر به اتریش) بدهد، آنهم پناهجویانی که با اتوبوس یا قطار به مرز می رسند، نه آنهایی که با پای پیاده درصدد عبور از مرز هستند.

با این حال، وزارت کشور اسلوونی اعلام کرده علیرغم کاهش پذیرش پناهجو توسط کشورهای اتریش و آلمان، تنها در روز دوشنبه پذیرای حدود شش هزار پناهجو بوده است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

کنترل مهاجرت غیرقانونی؛ توافقنامه اتحادیه اروپا و صربستان به چه معنایی است؟

گرمای شدید در مناطقی از بالکان که قطع جریان برق را هم به همراه داشت

استقبال گرم و ویژه از رهبر چین در صربستان