پیشروی نیروهای دولتی در شرق و شمال سوریه

پیشروی نیروهای دولتی در شرق و شمال سوریه
Copyright 
نگارش از مهران احمدی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

به گفته تلویزیون دولتی سوریه نیروهای دولتی این کشور روز شنبه کنترل منطقه الجفرا در نزدیکی فرودگاه دیرالزور در شرق سوریه را به دست گرفته اند. به دست

آگهی

به گفته تلویزیون دولتی سوریه نیروهای دولتی این کشور روز شنبه کنترل منطقه الجفرا در نزدیکی فرودگاه دیرالزور در شرق سوریه را به دست گرفته اند. به دست گرفتن کنترل منطقه الجفرا توسط نیروهای دولتی پس از حملات هوایی روسیه و جنگنده های ارتش سوریه رخ می دهد.

در همین حال نیروهای دولتی سوریه روز شنبه با حمایت نیروهای ایرانی و حزب الله توانستند دست به پیشروی در استان حلب در شمال این کشور بزنند. نیروهای دولتی سوریه ظرف ۲۴ ساعت توانستند کنترل پنج روستای این استان را به دست گیرند.

تقریبا کل استان حلب در اختیار جبهه النصره، شاخه سازمان القاعده در سوریه قرار دارد. به گفته گروه ناظران حقوق بشر سوریه ۱۷ شورشی و ۸ عضو نیروهای دولتی در درگیری های استان حلب کشته شده اند.

برغم پیشروی در استان شمالی حلب، نیروهای دولتی سوریه در نزدیکی شهر تلبیسه در استان مرکزی حمص با مقاومت شدید شورشیان مواجه شدند. تصاویری که در شبکه های اجتماعی منتشر شده است بالگردهای روسی را در حال بمباران مناطقی از تلبیسته نشان می دهند.

یک مقام نظامی سوریه به تلویزیون دولتی این کشور گفت که ارتش این کشور پس از انجام حملات هوایی سنگین، عملیاتی نظامی را در شمال حمص و در تلبیسه آغاز کرده است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

تظاهرات مخالفان اسد در سیزدهمین سالگرد قیام؛ چهار کشور غربی: جنگ در سوریه تمام نشده است

دیده‌بان حقوق بشر سوریه: یک نظامی ایرانی در حمله هوایی اسرائیل به سوریه کشته شد

دادگاه فرانسه حکم بازداشت بین‌المللی بشار اسد را صادر کرد