پیشروی نیروهای دولتی در شرق و شمال سوریه

Access to the comments نظرها
نگارش از مهران احمدی
پیشروی نیروهای دولتی در شرق و شمال سوریه

به گفته تلویزیون دولتی سوریه نیروهای دولتی این کشور روز شنبه کنترل منطقه الجفرا در نزدیکی فرودگاه دیرالزور در شرق سوریه را به دست گرفته اند. به دست گرفتن کنترل منطقه الجفرا توسط نیروهای دولتی پس از حملات هوایی روسیه و جنگنده های ارتش سوریه رخ می دهد.

در همین حال نیروهای دولتی سوریه روز شنبه با حمایت نیروهای ایرانی و حزب الله توانستند دست به پیشروی در استان حلب در شمال این کشور بزنند. نیروهای دولتی سوریه ظرف ۲۴ ساعت توانستند کنترل پنج روستای این استان را به دست گیرند.

تقریبا کل استان حلب در اختیار جبهه النصره، شاخه سازمان القاعده در سوریه قرار دارد. به گفته گروه ناظران حقوق بشر سوریه ۱۷ شورشی و ۸ عضو نیروهای دولتی در درگیری های استان حلب کشته شده اند.

برغم پیشروی در استان شمالی حلب، نیروهای دولتی سوریه در نزدیکی شهر تلبیسه در استان مرکزی حمص با مقاومت شدید شورشیان مواجه شدند. تصاویری که در شبکه های اجتماعی منتشر شده است بالگردهای روسی را در حال بمباران مناطقی از تلبیسته نشان می دهند.

یک مقام نظامی سوریه به تلویزیون دولتی این کشور گفت که ارتش این کشور پس از انجام حملات هوایی سنگین، عملیاتی نظامی را در شمال حمص و در تلبیسه آغاز کرده است.