کشته شدن سه فلسطینی توسط نیروهای اسرائیلی

کشته شدن سه فلسطینی توسط نیروهای اسرائیلی
نگارش از مهران احمدی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

در جریان حملاتی با چاقو در کرانه باختری در روز شنبه سه عامل فلسطینی این حملات توسط سربازان اسرائیلی کشته شدند و مهاجم فلسطینی دیگری نیز بشدت زخمی شد

آگهی

در جریان حملاتی با چاقو در کرانه باختری در روز شنبه سه عامل فلسطینی این حملات توسط سربازان اسرائیلی کشته شدند و مهاجم فلسطینی دیگری نیز بشدت زخمی شد. دو مورد از این حملات فلسطینیان در شرق بیت المقدس و الخلیل رخ داد.

در همین حال روز شنبه تظاهرکنندگان فلسطینی در شهر رام الله در کرانه باختری با نیروهای اسرائیلی درگیر شدند. تظاهرکنندگان فلسطینی اقدام به پرتاب سنگ به سمت سربازان اسرائیلی کردند و سربازان اسرائیلی در مقابل، ضمن استفاده از گاز اشک آور دست به تیر اندازی زدند.

یک تظاهرکننده زن فلسطینی می گوید: «به اینجا آمدیم تا به تمام دنیا نشان دهیم که در فلسطین مردان و زنانی هستند که در برابر حقوق از دست رفته خود سکوت نمی کنند. تمام اعراب علیه ما هستند. خون ما و افرادی که اینجا هستند با ارزش تر از خون شهدایی نیست که پس از انجام حملات با چاقو کشته شدند.»

در حالی که فلسطینیان خواستار استقرار نیروی حفاظت بین المللی در مسجدالاقصی در بیت المقدس شده اند، اسرائیل این درخواست را رد کرده است.

یک فلسطینی در این مورد می گوید: «خداوند این مکان را برای اسلام پدید آورده است. تنها برای مسلمانان و نه برای هیچ کس دیگر! هر وقت که مشکل بزرگی داریم تنها کاری که می توانیم انجام دهیم انتفاضه است.»

در جریان خشونتهای خیابانی اخیر که از دو هفته پیش آغاز شده است تاکنون چهل فلسطینی و هفت اسرائیلی کشته شده اند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

کشته شدن تعدادی فلسطینی دیگر هنگام حمله به شهروندان و نظامیان اسرائیلی

ادامه خشونتها در نوار غزه و کرانه باختری؛ جلسه اضطراری شورای امنیت

موج جدید خشونت ها در بیت المقدس از دریچه تلویزیون های اروپایی