Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

روسیه، ارتش سوریه و سپاه قدس علیه گروههای مسلح و داعش متحد شده اند

روسیه، ارتش سوریه و سپاه قدس علیه گروههای مسلح و داعش متحد شده اند
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

گروههای مسلح شورشی در منطقۀ «تل جبین» می گویند توانسته اند نیروهای داعش را از این منطقه به عقب برانند. بنا به ادعای گروه «لواء صقور الجبل»، داعش

آگهی

گروههای مسلح شورشی در منطقۀ «تل جبین» می گویند توانسته اند نیروهای داعش را از این منطقه به عقب برانند. بنا به ادعای گروه «لواء صقور الجبل»، داعش شهرهای «احرص» و «تل جبین» را که در شمال حلب قرار دارند، به تصرف خود در آورده بود اما این گروه توانسته است این مناطق را پس بگیرد.

یکی از جنگجویان این گروه مسلح شورشی با نشان دادن مناطقی که به تصرف خود درآورده اند، می گوید: «بین درختان، اعضای داعش خودشان را مخفی کرده بودند. خدا را شکر، ما خیلی از آنها را کشتیم و باقی آنها فرار کردند. ما فراری ها را [تا مسافتی] تعقیب کردیم.»

بازپس گیری این دو شهر از داعش، در حالی صورت گرفته است که ارتش سوریه با حمایت نیروهای سپاه قدس و حزب الله و با پشتیبانی جنگنده های روسیه برای یک عملیات نظامی آماده می شوند.

تصاویری نیز روی شبکه های اجتماعی منتشر شده که از حضور قاسم سلیمانی، فرماندۀ سپاه قدس در میان نیروهای نظامی دولتی در منطقۀ لاذقیه خبر می دهد.

بنا به گفتۀ منابع خبری غربی، ایران هزاران نفر از اعضای سپاه قدس را برای مشارکت در عملیات نظامی نیروهای دولتی سوریه علیه گروههای مسلح و داعش به این کشور اعزام کرده است.

روز دوشنبه دوازدهم اکتبر، منابع خبری ایرانی از جمله تسنیم، از کشته شدن دو تن از فرماندهان سپاه قدس در سوریه در حملۀ داعش خبر داده بودند. پیش از آن نیز، خبر کشته شدن حسین همدانی، یکی دیگر از فرماندهان سپاه قدس در استان حلب منتشر شده بود.

چندی پیش، یک مقام ارتش اسراییل با بیان اینکه فرماندۀ سپاه قدس نقش مهمی در جنگ داخلی سوریه دارد، مدعی شده بود هدایت علمیات نظامی در داخل سوریه علیه گروههای مسلح و داعش در دست قاسم سلیمانی است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

تظاهرات مخالفان اسد در سیزدهمین سالگرد قیام؛ چهار کشور غربی: جنگ در سوریه تمام نشده است

دیده‌بان حقوق بشر سوریه: یک نظامی ایرانی در حمله هوایی اسرائیل به سوریه کشته شد

دادگاه فرانسه حکم بازداشت بین‌المللی بشار اسد را صادر کرد