خانواده های قربانیان هواپیمای مالزیایی ساقط شده در اوکراین خواهان مجازات عاملان آن هستند

خانواده های قربانیان هواپیمای مالزیایی ساقط شده در اوکراین خواهان مجازات عاملان آن هستند
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

پس از انتشار گزارش تحقیقات بین المللی صورت گرفته توسط هلند، درباره پروازMH17 که علت سقوط این هواپیمای مسافربری را یک موشک زمین به هوای ساخت روسیه،

آگهی

پس از انتشار گزارش تحقیقات بین المللی صورت گرفته توسط هلند، درباره پروازMH17 که علت سقوط این هواپیمای مسافربری را یک موشک زمین به هوای ساخت روسیه، موسوم به “بوک” می داند، خانواده های قربانیان این حادثه که غالبا هلندی هستند، خواهان انجام اقداماتی علیه عاملان آن شدند.

یکی از آنها می گوید: “اگر کسانی چنین حمله ای را انجام داده باشند باید مجازات شوند تا دیگر چنین حادثه ای رخ ندهد. ما نمی دانیم که آیا آنها تا آخرین مرحله پیش خواهند رفت یا نه؟ امیدواریم. ولی نمی دانیم آیا موفق خواهند شد یا نه؟”

یکی دیگر از اقوام این قربانیان با بیان این که این هواپیما بدلیل شرایط بد آب و هوایی تغییر مسیر داده می گوید: “اما آنها نمی بایست وارد فضای منطقه جنگی می شدند و این حادثه نمی بایست رخ می داد.”

جیمز هلی پرات، یکی از وکلای خانواده های قربانیان هم با اشاره به سانحه لاکربی، می گوید: “ده سال طول کشید تا دولت لیبی اقدامات لازم را برای خانواده های قربانیان این حادثه انجام دهد. اما خانواده های پرواز MH17 امیدوارند که اقدامات روسیه در این زمینه تا ده سال به درازا نکشد.”

تحلیلگران معتقدند که با توجه به اختلاف غرب و روسیه بر سر بحران اوکراین و سوریه، نتیجه این گزارش ممکن است باعث افزایش تنش میان دو طرف شود.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

فیل وارد بشقاب غذا شد؛ پخت کوفته ماموت از سوی استارت‌آپ استرالیایی

همچنان ۷ سرنشین هواپیمای نظامی آمریکایی که در سواحل ژاپن سقوط کرد «پیدا نشده‌اند»

سقوط یک هواپیمای نظامی آمریکایی در جنوب ژاپن دست‌کم یک کشته برجای گذاشت