Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

هفته کدنویسی و هشت دلیل برای اینکه به آن توجه کنید

هفته کدنویسی و هشت دلیل برای اینکه به آن توجه کنید
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

در اواسط هفته کدنویسی در اتحادیه اروپا هستیم، برنامه ای ابتکاری که در سال ۲۰۱۲ و برای جلب توجه به کدنویسی و تشویق مردم به فراگیری انجام این کار شکل

آگهی

در اواسط هفته کدنویسی در اتحادیه اروپا هستیم، برنامه ای ابتکاری که در سال ۲۰۱۲ و برای جلب توجه به کدنویسی و تشویق مردم به فراگیری انجام این کار شکل گرفت.

در «هفته کدنویسی» صدها برنامه در سرتاسر اروپا، و فراتر از اروپا (استرالیا، تایوان، مصر و …) برگزار می شود، با طرح این مسئله: «فناوری زندگی های ما را شکل می دهد، در حالی که ما اجازه می دهیم افراد اندکی درباره نحوه استفاده ما از آن تصمیم گیری کنند.»

.CodeWeekEU</a> starts today. Boost your <a href="https://twitter.com/hashtag/digitalskills?src=hash">#digitalskills</a>! 3000+ events: find one near you <a href="http://t.co/Snt3Vl0nyw">http://t.co/Snt3Vl0nyw</a> <a href="https://twitter.com/hashtag/CodeEU?src=hash">#CodeEU</a> <a href="http://t.co/2vHJJU1ZhJ">pic.twitter.com/2vHJJU1ZhJ</a></p>&mdash; European Commission (EU_Commission) October 10, 2015

کدنویسی برای بیشتر ما کار ترسناکی به نظر می رسد. اما باید به آن علاقه مند شوید، از جمله به این هشت دلیل:

۱. هیچکس برای کدنویسی پیر نیست. برای هرکسی در هر سنی راهنماهایی وجود دارد.

۲. این کاری است که همه آدمهای «باحال» می کنند، حتی باراک اوباما. اوباما در دسامبر ۲۰۱۴ اولین رئیس جمهور آمریکا شد که در جریان برنامه ای برای تبلیغ تحصیلات در رشته کامپیوتر، یک خط کد نوشت.

We love #coding role models! BarackObama</a> is the first US president to code: <a href="http://t.co/fMFed2fCci">http://t.co/fMFed2fCci</a> <a href="https://twitter.com/seaniccus">seaniccuspic.twitter.com/03E51ZWaHv

— Alma (@GetAlma) 15 Décembre 2014

۳. کدنویسی یک بازی کودکانه هم هست. وبسایت ها و برنامک های زیادی طراحی شده اند تا به کودکان و نوجوانان روش کدنویسی را آموزش دهند.

نوجوانان می توانند کدنویسی و برنامه نویسی را به کمک روبات ها بياموزند:

۴. یادگیری کدنویسی به کار شما هم کمک می کند. کدنویسی متضمن مهارتهایی است که در هر کاری به دردتان می خورند. کدنویسی می تواند زندگی شما را آسانتر کند. آنا اینمن به روزنامه ایندیپندنت می گوید که او یک برنامه نویس نیست بلکه کدنویسی بخشی از کارهای روزانه او را تشکیل می دهد. او می گوید: «یادگیری کدنویسی به شما کمک می کند تا به افکار نظم و انضباط ببخشید و آنها را به شکل دستورهای روشن درآورید و به نتیجه لازم دست پیدا کنید.»

۵. کدنویسی می تواند به پیشرفت شغلی شما کمک کند. شاید مارک زاکربرگ دیگری نشوید، اما می توانید به کمک کدنویسی، در شغلتان پیشرفت کنید. اتحادیه اروپا کسب مهارت در زمینه فناوری های دیجیتالی را یکی از راهها برای حل مشکل بیکاری جوانان می داند.

۶. ما در هر زمینه ای هرچه بیشتر در محاصره کدها قرار می گیریم. یادگیری نحوه کارکرد کدها به شما این امکان را می دهد تا نه فقط مشکلات را برطرف کنید، بلکه نرم افزارهای مورد نیاز خودتان را خلق کنید.

۷. یادگیری کدنویسی، از نظر ابزار و اطلاعات مورد نیاز، هیچوقت به اندازه الآن، آسان نبوده است. آموزشگرهای آنلاین و نرم افزارهای فراوانی وجود دارند که یادگیری شیوه خلق نرم افزار را بسیار آسان می کنند.

۸. طرفداران آموزش کدنویسی این نکته را برجسته می کنند که، کدنویسی هنوز شغلی محسوب می شود که عمدتاً در اختیار مردان جوان سفیدپوست است، در حالی که همه افراد با هر نژاد و سن و جنسیتی باید امکان فعالیت در این عرصه را پیدا کنند.

در آمریکا، دوره های آموزشی متعددی در این زمینه برای دختران راه اندازی شده است. یک فعال زن نیز فیلم مستندی درباره
شکاف جنسیتی موجود در این حرفه ساخته است:

CODE teaser from Finish Line Features, LLC on Vimeo.

جسی جکسون نیز در ماه اوت کارزاری برای طرح مسئله ایجاد تنوع و توازن در دره سیلیکون (مرکز فناوری های رایانه ای در آمریکا) راه اندازی کرده است. او می گوید: «هدف ما فقط ایجاد شفافیت نیست، ما می خواهیم چهره فناوری را طوری دگرگون کنیم که مدیران، کارکنان، فعالان آن نماینده دنیایی باشند که ما در آن زندگی می کنیم.»

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

چهار نهاد اصلی قدرت در اتحادیه اروپا کدامند؟؛ قانونگذاری مشترک برای ۲۷ کشور چگونه اجرایی می‌شود؟

«وای‌فای Wi-Fi» مخفف چیست؛ آیا اصلا معنایی دارد؟

تازه‌های بازی‌های رایانه‌ای در جشنواره «هزار تو» برلین؛ برخی سیاسی و سروکارشان با دیکتاتوری است