پارلمان یونان باز هم به الکسیس سیپراس اعتماد کرد

پارلمان یونان باز هم به الکسیس سیپراس اعتماد کرد
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

پارلمان یونان چهارشنبه شب به کابینۀ جدید الکسیس سیپراس، نخست وزیر این کشور رای اعتماد داد. با رای اعتماد پارلمان به الکسیس سیپراس وی به مدت چهار سال

آگهی

پارلمان یونان چهارشنبه شب به کابینۀ جدید الکسیس سیپراس، نخست وزیر این کشور رای اعتماد داد. با رای اعتماد پارلمان به الکسیس سیپراس وی به مدت چهار سال آینده رهبری این کشور را در اختیار خواهد داشت. ادامۀ سیاست ریاضت اقتصادی و همچنین اجرای برنامه های خواسته شده از سوی وام دهندگان، از جمله پرونده های مهمی است که دولت جدید سیپراس با آن سروکار دارد.

نخست وزیر یونان که به هنگام این رای گیری در پارلمان حضور داشت، با بیان اینکه وی و همراهانش به تلاشی که کرده اند، افتخار می کنند، گفت: «چپ و ترقی خواهان نقش مهمی ایفا می کنند. این ایفای نقش نه با نشان دادن مشکلاتی است که با آنها مواجه خواهیم شد و نه با کنار ایستادن و صحبت کردن در مورد این سختی ها، بلکه ایفای نقش ما با تغییرات و ماندن در خط اول نبرد تعریف خواهد شد. روز واقعه فرا می رسد.»

نمایندگان احزاب مخالف از جمله پاسوک و دموکراسی نوین که در این انتخابات از حزب سیریزا شکست خوردند، به دولت جدید الکسیس سیپراس رای منفی دادند.

وانگلیس میماراکیس، رهبر حزب دموکراسی نوین در این جلسۀ پارلمان، الکسیس سیپراس را یک «متقلب سیاسی» خواند و گفت: «متاسفانه حقیقت این است که دروغ های خطرناک از ما پیشی گرفته اند. این دروغ ها در دولت نخست شما ساخته شد. واقعیت این است که یک زمستان بسیار سخت در انتظار مردم یونان است، شاید حتی سخت ترین روزهایی باشند که قرار است سربرسند.»

الکسیس سیپراس در راس دولت قبلی با وام دهندگان به یک توافق برای ادامۀ دریافت کمک های مالی دست یافت. در همین رابطه، نخست وزیر یونان روز دوشنبۀ گذشته در بروکسل با وام دهندگان دیدار و در مورد نحوۀ اجرای برنامه های خواسته گفت و گو کرد. دولت یونان باید برای دریافت دو میلیارد از ادامۀ کمک های مالی، سیاست های خود را برای اجرای این برنامه ها تا پیش از نیمۀ اکتبر به وام دهندگان ارائه کند.

خبرنگار یورونیوز از آتن می گوید: «دولت جدید یونان شاید یک پیروزی آسان را در پارلمان از آن خود کرده باشد اما چالش های واقعی بر سر راه الکسیس سیپراس و وزاری وی قرار گرفته اند. آنها باید در زمان خیلی کمی اصلاحات خواسته شده از سوی وام دهندگان را بر طبق توافقی که در ماه ژوییه به دست آمده است، به اجرا بگذارند.

در ماه ژوییه، دولت پیشین الکسیس سیپراس و وام دهندگان متشکل از صندوق بین المللی پول، اتحادیۀ اروپا و بانک مرکزی اروپا بر سر پرداخت یک بستۀ مالی ۸۶ میلیارد یورویی طی سه سال آینده به یونان توافق کردند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

انتخابات پارلمانی یونان؛ میتسوتاکیس پیروزی حزبش را «زلزله سیاسی» خواند

انتخابات یونان؛ میتسوتاکیس و سیپراس برای آخرین بار نیروهای خود را بسیج می‌کنند

ژان کلود یونکر به یورونیوز: نحوه برخورد اتحادیه اروپا با بحران یونان بهترین راه ممکن نبود