نخست وزیر بریتانیا جرمی کوربین را حامی تروریسم می داند

نخست وزیر بریتانیا جرمی کوربین را حامی تروریسم می داند
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

کنگره سالانه حزب محافظه کار بریتانیا در منچستر برگزار شد و دیوید کامرون در روز پایانی سخنرانی کرد. نخست وزیر بریتانیا درباره خبرهای مربوط به جدایی

کنگره سالانه حزب محافظه کار بریتانیا در منچستر برگزار شد و دیوید کامرون در روز پایانی سخنرانی کرد.

آگهی
نخست وزیر بریتانیا درباره خبرهای مربوط به جدایی کامل بریتانیا از اتحادیه اروپا گفت: “همه ما نقاط ضعف اروپا را می شناسیم. نقاط ضعفی که روزبروز شدیدتر و حادتر می شوند. باورم کنید، من هیچ وابستگی عاطفی به اتحادیه اروپا ندارم. من تنها به دو چیز فکر می کنم، رفاه بریتانیا و نفوذ کشورمان در جهان. به همین دلیل هم در مذاکرات جدید اروپایی تمام تلاشم را خواهم کرد تا به بهترین و پرمنفعت ترین پیمان با اروپا دست پبدا کنم.”

سپس نخست وزیر بریتانیا با ادبیاتی متفاوت حمله سختی به رقیب تازه خود در حزب کارگر بریتانیا کرد. خصوصا درباره جمله ای که جرمی کوربین در سال ۲۰۱۱ درباره اسامه بن لادن گفته بود.

وی گفت: “جرمی کوربین معتقد است مرگ اسامه بن لادن یک تراژدی بوده است. نه دوستان من، ما نمی توانیم اجازه دهیم این مرد که تهدیدی برای امنیت ماست، هوادار تروریستها و از بریتانیا متنفر است سکان رهبری را در کشوری که عاشق آن هستیم در دست بگیرد.”

این اولین باریست که نخست وزیر بریتانیا درباره پیروزی غیر منتظره جرمی کوربین رهبر حزب کارگر واکنش نشان می دهد. حزب محافظه کار بریتانیا در حالی در ماه مه سال ۲۰۱۵ برنده انتخابات شد که شعار اصلی این حزب برگزاری همه پرسی برای خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا بود.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

شمار شهروندان بریتانیایی که گذرنامه دیگری هم دارند طی یک دهه ۲ برابر شده است

گزارش مدرسه اقتصاد لندن: اقتصاد بریتانیا هنوز نتوانسته با عواقب برکسیت کنار بیاید

نتایج یک نظرسنجی: بیش از نیمی از بریتانیایی‌ها از برکسیت پشیمان هستند