Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

انتخابات پرتغال، ائتلاف راست میانه بر سر کار می ماند

انتخابات پرتغال، ائتلاف راست میانه بر سر کار می ماند
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

ائتلاف راست میانۀ حاکم در پرتغال پیروز انتخابات پارلمانی این کشور شد. بدین ترتیب پدرو پاسوش کوئیلو، نخست وزیر و رهبر حزب سوسیال دموکراتیک و معاون وی

آگهی

ائتلاف راست میانۀ حاکم در پرتغال پیروز انتخابات پارلمانی این کشور شد. بدین ترتیب پدرو پاسوش کوئیلو، نخست وزیر و رهبر حزب سوسیال دموکراتیک و معاون وی پائولو پورتاش، رهبر حزب مردم، همچنان قدرت را در لیسبون در اختیار احزاب خود نگاه می دارند.

ائتلاف این دو حزب در قالب «پرتغال پیشرو» اگرچه حدود یک سوم آرای انتخابات و اکثریت مطلق را در پارلمان از دست می دهد اما به گفته آقای پورتاش، اولین دولت ائتلافی است که دوره حاکمیت خود را به سرانجام می رساند.

از سوی دیگر، آنتونیو کوستا، رهبر حزب سوسیالیست اگرچه شکست حزبش را پذیرفت و به نخست وزیر تبریک گفت اما افزود:«ائتلاف نباید فراموش کند که پرتغال دوره جدید سیاسی خود را تجربه می کند، بدین معنا که آنها نمی توانند دولت را تماما در اختیار گیرند.»

بر اساس آخرین نتایج ائتلاف راست میانۀ حاکم موسوم به پرتغال پیشرو ۳۶.۸۳، حزب سوسیالیست ۳۲.۳۸ و «بلوک چپ» ۱۰.۲۲درصد آراء را کسب کرده اند.

انتخابات این دورۀ پرتغال رفراندوم و رای دهی شهروندان آن به سیاست های ریاضتی چهار ساله در کشورشان توصیف می شود، سیاستهایی که ائتلاف پیروز در انتخابات می گوید آنها را ادامه خواهد داد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

انتخابات پارلمانی پرتغال؛ پیروزی دوباره حزب سوسیالیست حاکم

انتخابات پرتغال: پدرو پاسوش کوئیلو مرد روزهای سخت

دموکراسی پرتغال با «انقلاب میخک» ۵۰ ساله شد؛ ده‌ها هزار نفر به خیابان‌های لیسبون سرازیر شدند