Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
Find Us
آگهی

روسیه می گوید در حملات هوایی به مواضع گروه دولت اسلامی ده هدف را نابود کرده است

روسیه می گوید در حملات هوایی به مواضع گروه دولت اسلامی ده هدف را نابود کرده است
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

در موج جدیدی از حملات هواپیماهای جنگی روسیه به استان ادلب در روز یک شنبه، وزارت دفاع روسیه می گوید ۱۰ هدف از مواضع گروه دولت اسلامی را نابود کرده

آگهی

در موج جدیدی از حملات هواپیماهای جنگی روسیه به استان ادلب در روز یک شنبه، وزارت دفاع روسیه می گوید ۱۰ هدف از مواضع گروه دولت اسلامی را نابود کرده است.

روسیه گفته است که این اهداف در استان ادلب و رقه واقع شده و طی این حملات یک اردوگاه آموزشی تروریستی و یک کارخانه تولید کمربندهای انتحاری نابود شده است.

از سوی دیگر ساکنان حلب روز یک شنبه علیه رژیم اسد و در اعتراض به حملات هوایی روسیه دست به اعتراض زدند. محمود الجابر شهروند سوری و یکی از معترضان می گوید: «وقتی ما شاهد توطئه بین المللی و دخالت روسیه با هواپیماهای نظامی اش علیه برادران غیر نظامیان هستیم و همچنین تلاش های تیپ های ارتش آزاد را می بینیم احساس می کنیم که وظیفه ماست که در برابر دخالت های روسیه در سوریه با یکدیگر متحد شویم و به خواست خدا، اینجا را تبدیل به گورستانی برای مهاجمان روس کنیم.»

بشار اسد رئیس جمهوری سوریه در مصاحبه با تلویزیون ایران گفت که سوریه، روسیه، ایران وعراق در مبارزه با تروریسم متحد شده اند و به احتمال زیاد موفق خواهند شد. بشار اسد هشدار داد که در صورت شکست سوریه و متحدانش، شاهد نابودی کل منطقه خواهیم بود. او گفته است که ائتلاف این چهار کشور به نتایج عینی منجر خواهد شد و مانند ائتلاف آمریکا و متحدانش نخواهد بود که خشونت را در سوریه افزایش داده است.

یک ویدئوی آماتور که روز شنبه منتشر شده نشان می دهد که تیمی از امدادگران در روستایی در نزدیکی استان ادلب سوریه مورد حمله هواپیماهای جنگی قرار گرفته اند که احتمال داده می شود هواپیماهای جنگی روسیه باشند. بر اساس پست منتشر شده همراه این ویدئو در این حادثه یک نفر کشته و دست کم یک نفر دیگر زخمی شده است.

روسیه می گوید که مشغول حمله به مواضع گروه دولت اسلامی و دیگر سازمان های تروریستی است اما ائتلاف برهبری آمریکا می گوید که روسیه با حمله به مواضع مخالفان اسد در پی تقویت مواضع بشار اسد در سوریه است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

تظاهرات مخالفان اسد در سیزدهمین سالگرد قیام؛ چهار کشور غربی: جنگ در سوریه تمام نشده است

دیده‌بان حقوق بشر سوریه: یک نظامی ایرانی در حمله هوایی اسرائیل به سوریه کشته شد

دادگاه فرانسه حکم بازداشت بین‌المللی بشار اسد را صادر کرد