شمار قربانیان فعالیتهای تروریستی در آمریکا در مقایسه با قربانیان سلاح گرم

شمار قربانیان فعالیتهای تروریستی در آمریکا در مقایسه با قربانیان سلاح گرم
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

حادثه تیراندازی روز پنج شنبه در کالج شهر روزبرگ ایالت اورگان آمریکا که ۱۰ کشته بر جای گذاشت بار دیگر خشم مخالفان حمل اسلحه گرم در این کشور و رئیس

آگهی

حادثه تیراندازی روز پنج شنبه در کالج شهر روزبرگ ایالت اورگان آمریکا که ۱۰ کشته بر جای گذاشت بار دیگر خشم مخالفان حمل اسلحه گرم در این کشور و رئیس جمهوری آن را برانگیخت.

باراک اوباما، رئیس جمهوری ایالات متحده آمریکا در یک سخنرانی احساسی پس از وقوع این تیراندازی، از رسانه ها خواست که مرگ با اسلحه گرم را با مرگ و میر ناشی از تروریسم مقایسه کنند.

قربانیان تروریسم در مقایسه با قربانیان اقدامات تروریستی در ایالات متحده آمریکا

آمار نشان می دهد که مرگ و میر ناشی از فعالیتهای تروریستی در مقایسه با استفاده از سلاح گرم پایین تر است. با کلیک کردن روی هر نقطه از جدول زیر می توانید آمار دقیق در این باره را مشاهده کنید.

در این جدول، ارقام مربوط به تروریسم در داخل ایالات متحده آمریکا با استفاده از داده های وزارت خارجه این کشور تکمیل شده است و منبع آمار مربوط به مرگ و میر در خارج از ایالات متحده آمریکا نیز داده های پایگاه داده های تروریسم جهانی است.

منبع اطلاعات مربوط به مرگ و میر در ایالات متحده آمریکا توسط اسلحه گرم نیز پلیس فدرال آمریکا موسوم به «اف بی آی» است.

انجمن ملی سلاح ایالات متحده آمریکا

این انجمن که خود را یکی از قدیمی ترین سازمانهای مدافع حقوق مدنی در این کشور می داند، از مدافعان اصلی حق مالکیت و حمل سلاح گرم در ایالات متحده آمریکا است. این انجمن همچنین از مدافعان اصلی تجارت آزاد سلاح در آمریکا و آموزشهای مهارتهای تیراندازی است. انجمن ملی سلاح در سال ۲۰۱۳ میلادی ۵ میلیون عضو داشته است و همچنان نیز برای آزادی حمل اسلحه در این کشور بشدت به لابی گری در میان طبقات سیاسی بویژه در میان جمهوریخواهان مشغول است.

کشور ایالات متحده آمریکا، از کشورهایی است که شمار اسلحه های گرم موجود میان ساکنان آن بسیار بالاست و به طور متوسط برای هر صد نفر ۸۹ اسلحه وجود دارد. این رقم جدای از اسلحه هایی است که در اختیار پلیس و نظامیان این کشور قرار دارد.

مرگ و میر ناشی از تروریسم در آمریکا و هزینه های این کشور در تامین امنیت داخلی

می توان شمار قربانیان تروریسم در داخل و خارج از ایالات متحده آمریکا را با هزینه های وزارت امنیت داخلی این کشور نیز مطالعه کرد.

این وزارتخانه علاوه بر تلاش برای پیشگیری از وقوع فعالیتهای تروریستی در داخل این کشور، بر موضوعاتی همچون جرایم رایانه ای، مشکلات مرتبط با مهاجرت و همچنین مدیریت اوضاع در زمان وقوع فجایع طبیعی نیز متمرکز است. برنامه های ضدتروریستی این وزارتخانه بویژه پس از حملات یازده سپتامبر سال ۲۰۰۱ میلادی بیش از هر زمان دیگری افزایش یافت.

برای مشاهده کامل سخنرانی آقای اوباما پس از حادثه تیراندازی در کالج شهر روزبرگ می توانید به آدرس زیر مراجعه کنید:
http://www.oregonlive.com/pacific-northwest-news/index.ssf/2015/10/obama_on_oregon_school_shootin_1.html

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

واکنش مسئولان به تحصن حامیان فلسطینی‌ها در دانشگاه‌های آمریکا؛ دانشجویان چه می‌خواهند؟

همه چیز درباره بسته کمک‌های ۹۵ میلیارد دلاری سنای آمریکا؛ سهم اسرائيل و اوکراین چقدر خواهد بود؟

بیش از ۱۳۰ نفر در تحصن حمایت از غزه در محوطه دانشگاه نیویورک دستگیر شدند