نایب رئیس کمیسیون اروپا از احتمال ورود تروریسم در لباس پناهجو گفت

نایب رئیس کمیسیون اروپا از احتمال ورود تروریسم در لباس پناهجو گفت
نگارش از Euronews

اشتفان گروبه، خبرنگار یورونیوز با فرانس تیمرمانز، نایب رئیس اول کمیسیون اروپا در مورد پناهجویان گفتگو کرده است. آقای تیمرمانز در پاسخ به این پرسش که

اشتفان گروبه، خبرنگار یورونیوز با فرانس تیمرمانز، نایب رئیس اول کمیسیون اروپا در مورد پناهجویان گفتگو کرده است. آقای تیمرمانز در پاسخ به این پرسش که آیا افزایش ناگهانی پناهجویان قابل پیش بینی نبوده است، می گوید: «من با خانواده های پناهجو در جزیره کوس یونان صحبت می کردم. یکی از آنها می گفت: “من در اردوگاه پناهجویان در لبنان زندگی می کردم. همه چیز خوب بود، اما بعد از دو سال پس اندازم تمام و همه پولم خرج شد. بچه های من غذا می خواهند، آنجا چیزی نداشتم که به آنها بدهم. برای همین می خواهم آنها را به آلمان ببرم تا آنجا بهشان غذا بدهم.” شما راه دیگری می شناسید؟ من هم پدر هستم و اگر جای او بودم حتما همین کار را می کردم.»

اشتفان گروبه: وزارت امنیت داخلی آمریکا تخمین می زند که چهار هزار ستیزه جوی اسلامی که به اروپا نفوذ کرده اند به عنوان پناهنده وارد این منطقه شده اند. آیا این آمار صحت دارد و آیا شما از بالا رفتن سطح تهدیدات تروریستی در اروپا نمی ترسید؟

تیمرمانز: «من چنین آمار و گمانه زنی هایی را نمی شناسم. بنابراین در موقعیتی نیستم که درباره آن نظری بدهم. اما این منطقی به نظر می رسد که اگر همه به اروپا بیایند، در میان آنها مجرم و تروریست هم خواهد آمد.»

مطالب مرتبط