رافالهای فرانسوی در آسمان سوریه

رافالهای فرانسوی در آسمان سوریه
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

جنگنده های رافال فرانسوی از این پس مواضع داعش در سوریه را بمباران می کنند. کاخ الیزه روز یکشنبه این خبر را اعلام کرد. فرانسوا اولاند رییس جمهوری

آگهی

جنگنده های رافال فرانسوی از این پس مواضع داعش در سوریه را بمباران می کنند. کاخ الیزه روز یکشنبه این خبر را اعلام کرد. فرانسوا اولاند رییس جمهوری فرانسه هفتم سپتامبر اعلام کرده بود که بزودی نیروی هوایی این کشور مواضع داعش در سوریه را مورد هدف قرار می دهد.

بمباران مواضع داعش در سوریه در حالی صورت می گیرد که تا پیش از این دولت فرانسه از تضعیف مخالفان بشار اسد در سوریه اجتناب می کرد. دولت اولاند همواره بشار اسد را عامل اصلی کشتار مردم در سوریه دانسته بود و قصد نداشت با حمله به داعش بنوعی از ارتش سوریه حمایت کند.

اما پس از حمله به هفته نامه شارلی ابدو و در پی آن حملات مکرر نیروهای داعش در شمال آفریقا و اروپا، فرانسویها تصمیم گرفتند تا به جنگ اسلام گرایان افراطی داعش بروند. با این حال بسیاری از تحلیلگران در فرانسه معتقدند که با حمله به مواضع داعش در سوریه نمی توان در مقابل حملات تروریستی اعضای این گروه در فرانسه ایستاد. همچنین هدف قرار دادن داعش در کشوری که بیش از ۸۰ گروه جهادی و مخالف با نظامیان اسد درگیر هستند کاریست بس دشوار و می تواند بار دیگر به تعداد قربانیان بی شمار در میان شهروندان سوری بیفزاید.

مداخله فرانسه در سوریه در حالی صورت می گیرد که یکشنبه سرویسهای اطلاعاتی امنیتی آمریکا اعلام کردند از سال ۲۰۱۱ تاکنون نزدیک به ۳۰ هزار تن به جهاد گرایان در سوریه و عراق پیوسته اند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

فرانسه و آلمان جنگنده جدید تولید می‌کنند

دادگاه فرانسه حکم بازداشت بین‌المللی بشار اسد را صادر کرد

حمله داعش به نیروهای ارتش سوریه؛ شمار قربانیان به ۳۳ نفر افزایش یافت