Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

شمار تلفات جانی حادثه حج در عربستان از ۷۰۰ نفر گذشت

شمار تلفات جانی حادثه حج در عربستان از ۷۰۰ نفر گذشت
Copyright 
نگارش از Masoud Imani Kalesar
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

شمار زائرانی که روز پنجشنبه در جریان مراسم رمی جمرات در منا بر اثر ازدحام جمعیت جان خود را از دست دادند از مرز ۷۰۰ نفر گذشت. تعداد مجروحان این حادثه

آگهی

شمار زائرانی که روز پنجشنبه در جریان مراسم رمی جمرات در منا بر اثر ازدحام جمعیت جان خود را از دست دادند از مرز ۷۰۰ نفر گذشت. تعداد مجروحان این حادثه نیز حداقل ۸۰۰ نفر گزارش شده است.

ایرنا، خبرگزاری رسمی ایران آمار ایرانی های کشته شده در این حادثه را ۱۳۱ نفر و شمار زائران جان باخته را ۱۲۰۰ نفر اعلام کرده است.

ملک سلمان بن عبدالعزیز، پادشاه عربستان سعودی با تسلیت به زائران و بازماندگان قربانیان گفت دستور تحقیق در خصوص این حادثه صادر شده است.

قربانی کردن و رمی جمرات (سنگسار نمادین شیطان) از مهمترین اعمالی است که در منا واقع در جوار شهر مکه انجام می شود. بیشترین ازدحام نیز اغلب در اینجاست، ازدحامی عظیم که گاهی وقت ها باعث می شود تا شماری از زائران زیر دست و پا جان بسپارند.

برغم میلیون ها دلاری که توسط زائران وارد عربستان و یا توسط ریاض صرف زیرساخت های مربوط به زیارت این کشور می شود، حوادثی از این دست هر از چند سال در عربستان بوقت ادای مناسک حج روی می دهد همچون وقایع مربوط به سال ۲۰۰۶ و نیز سال ۲۰۰۴ میلادی که به ترتیب به کشته شدن ۳۴۶ و ۲۵۱ نفر انجامید.

بدترین حادثه از این دست در سال ۱۹۹۰ میلادی در مکه روی داد که در جریان آن یک هزار و ۴۲۶ نفر جان باختند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

هشدار عربستان نسبت به گرمای بیش از حد در مراسم حج؛ چهل زائر ایرانی بستری شدند

مردی در کازینو ۴ میلیون دلار برد و بعد سکته کرد و مرد

زنی که از سقوط آسانسور از طبقه ۷۵ یک آسمان‌خراش جان سالم به در برد