Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

آگهی

احتمال وجود نرم افزار تقلبی در یازده میلیون خودروی فولکس واگن

احتمال وجود نرم افزار تقلبی در یازده میلیون خودروی فولکس واگن
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

مقامات شرکت خودروسازی فولکس واگن می گویند ۱۱ میلیون دستگاه از خودروهای دیزلی ساخته شده توسط این شرکت، به نرم افزاری مجهز هستند که میزان آلایندگی را

آگهی

مقامات شرکت خودروسازی فولکس واگن می گویند ۱۱ میلیون دستگاه از خودروهای دیزلی ساخته شده توسط این شرکت، به نرم افزاری مجهز هستند که میزان آلایندگی را کمتر نشان می دهد.

مارتین وینترکورن، مدیرعامل گروه خودروسازی فولکس واگن همزمان با تایید این خبر از مشتریان عمدتا آمریکایی این شرکت خودروسازی عذرخواهی کرده و قول داده است این بحران را هر چه زودتر حل کند. این شرکت خودروسازی مبلغ شش میلیارد و پانصد میلیون یورو برای تحقیقات و جبران خسارات در این زمینه اختصاص داده است.

دومین روز این رسوایی برای فولکس واگن با سقوط شدید سهام این شرکت خودروسازی در بازارهای بورس همراه بود. روز سه شنبه، شاخص سهام فولکس واگن با ۱۹.۸۲ درصد افت روبرو بود.

جک نراد، نویسنده و تحلیلگر می گوید:«نمی دانم که استعفا یا عدم استعفای وینترکورن یکی از اقداماتی باشد که باید انجام شود. من بیشتر از به عکس العمل مصرف کنندگان آمریکایی در این رابطه فکر می کنم. آنها دائم از خودشان می پرسند الان با اتومبیل شان چه باید بکنند، چه کسی خسارات وارده به آنها را جبران می کند و در آینده با چه مشکلاتی روبرو خواهند شد؟ من فکر می کنم مشکل اصلی در حال حاضر این موضوع باشد.»

نرم افزار مذکور که میزان واقعی آلایندگی خوردوهای این شرکت را پایین تر از حد نشان می دهد به روی موتورهای دیزلی از نوع «ای آ ۱۸۹» نصب شده است. به گفتۀ مقامات موسسۀ حفاظت محیط زیست آمریکا که تحقیقات در این زمینه را آغاز کرده اند، کنترل کنندگان فنی در سال ۲۰۱۴ شرکت فولکس واگن را تفاوت قابل توجه میزان گازهای گلخانه ای واقعی و میزان اعلام شده در آزمایش این خودروها مطلع کرده بودند.

تحقیقات در این زمینه توسط سازمان حفاظت محیط زیست آمریکا در جریان است و مقامات فولکس واگن نیز برای همکاری با این موسسۀ آمریکایی اعلام آمادگی کرده اند. آنگلا مرکل، صدراعظم آلمان نیز مسئولان این شرکت خودروسازی مهم آلمانی را به شفاف سازی در این باره دعوت کرده است.

فرانسه، کرۀ جنوبی و ایتالیا نیز بررسی خودروهای دیزلی فولکس واگن را در کشورهای خود آغاز کرده اند.

گفته می شود بی ام دبلیو آی ۵، فولکس واگن پاسات و فولکس واگن جتا از جمله اتومبیل هایی تولید شده توسط شرکت خودروسازی فولکس واگن هستند که موتور دیزلی آنها به این نوع نرم افزار مجهز شده است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

رسوایی در گروه فولکس واگن، مدیر آن را به استعفا کشاند

برملا شدن حقه فولکس واگن در باره آلایندگی موتورهای دیزل

صعود میلیون‌ها نفر از کوه فوجی ژاپن؛ زنگ خطر تبعات محیط زیستی به صدا درآمد