Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

رسوایی در گروه فولکس واگن، مدیر آن را به استعفا کشاند

رسوایی در گروه فولکس واگن، مدیر آن را به استعفا کشاند
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

مارتین وینترکورن، مدیر گروه فولکس واگن، استعفا کرد. این گروه خودروسازی آلمانی، از زمان برملا شدن تقلبکاری در سیستم اعلام میزان آلوده کردن محیط زیست

آگهی

مارتین وینترکورن، مدیر گروه فولکس واگن، استعفا کرد.

این گروه خودروسازی آلمانی، از زمان برملا شدن تقلبکاری در سیستم اعلام میزان آلوده کردن محیط زیست این خودرو که آن را کمتر از حد واقعی نشان می دهد، تحت انتقادات زیادی قرار گرفته و حدود یک سوم از ارزش سهام خود را از دست داده بود.

برتولد هوبر، رئیس هیئت نظارت فولکس واگن، با بیان این که آقای وینترکورن، در جریان این موضوع نبوده، گفت: “ما احترام زیادی برای خواسته او مبنی بر اعلام مسئولیت پذیری در این شرایط سخت برای فولکس واگن قائلیم.”

با بر ملا شدن این موضوع در روز جمعه در آمریکا و اذعان این گروه خودروسازی آلمانی به وجود این نرم افزار تقلبی در یازده میلیون خودرو در جهان، این رسوایی ابعاد جهانی گرفت.

سگولن روآیال، وزیر انرژی فرانسه، در واکنش به این رسوایی ، گفت: “قربانیان کارگرانی هستند که شرایط آنها شکننده تر شده است. مشتریانی که فریب خورده اند و همچنین دولت فرانسه که برای خرید خودرویهای پاک یارانه پرداخت می کند قربانی این تقلبکاری شده اند. این کار همچنین سرقت از اموال دولتی محسوب می شود.”

گرچه با اعلام این خبر، گروه فولکس واگن کمی از ارزش سهام خود را در بورس فرانکفورت بازیافت، ولی ارزش سهام این گروه، همچنان سی درصد کمتر از جمعه شب است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

خطر بخش تولید خودروهای گازوئیلی در اروپا را تهدید می کند

احتمال وجود نرم افزار تقلبی در یازده میلیون خودروی فولکس واگن

سرنوشت پروژه کلیدی شرکت «بی.‌ام.‌و» در شهر کوچکی از ایالت باواریای آلمان رقم می‌خورد