Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

دشواریهای مهاجران برای رسیدن به سرزمینی امن بی شمارند

دشواریهای مهاجران برای رسیدن به سرزمینی امن بی شمارند
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

هزاران مهاجر در مرزهای مجارستان و اتریش در انتظار ورود به اتریش به سر می برند. این درحالیست که تنها طی دو روز شنبه و یکشنبه، ۱۵۷۰۰ مهاجر وارد خاک

آگهی

هزاران مهاجر در مرزهای مجارستان و اتریش در انتظار ورود به اتریش به سر می برند. این درحالیست که تنها طی دو روز شنبه و یکشنبه، ۱۵۷۰۰ مهاجر وارد خاک اتریش شده و در اردوگاههای پناهجویان مستقر شده اند.

بیشتر این پناهجویان پس از مسدود شدن مرزهای مجارستان با صربستان، از طریق کرواسی خود را به شمال مجارستان می رسانند و از آنجا وارد اتریش می شوند.

این مهاجران برای رسیدن به اروپا مبالغ هنگفتی را به قاچاقچیان پرداخت کرده اند. خبرنگار یورونیوز در منطقۀ نیکلسدورف در نزدیکی نقطۀ مرزی «هیجیش آلوم»، با مهاجرانی که توانسته اند وارد اتریش بشوند، گفت و گو کرده است.

رمضان محمود، اهل حلب در سوریه است. او می گوید: «قاچاقچیان با ما بازی می کنند و هیچ انتخابی برایمان نمی گذارند. آنها زندگی ما را به خطر می اندازند. نزدیک به شصت نفر از ما را سوار یک قایق کرده بودند و وقتی که آب وارد قایق مان شد، نزدیک بود غرق شویم.»

پس از آنکه مجارستان مرزهای جنوبی خود را با صربستان مسدود کرد، این مهاجران با تغییر مسیر خود، تلاش می کنند از طریق کرواسی، وارد مجارستان شده و راه خود را به سمت اتریش ادامه دهند.

دولت مجارستان اعلام کرده است که به زودی کار احداث موانعی برای جلوگیری از ورود این مهاجران در مرز کرواسی با این کشور را آغاز می کند.

مقامات مرزی کرواسی، اتوبوس هایی را در این محل آماده کرده اند تا مهاجران را به مرزهای مجارستان منتقل کند. این مهاجران پس از ورود به مجارستان، مسیر خود را با اتوبوس های مجاری به نقاط مرزی مشترک با اتریش ادامه می دهند تا در آنجا به اردوگاههای برپا شده برای ثبت نام این مهاجران وارد شوند.

خبرنگار یورونیوز از مرز مشترک مجارستان با کرواسی می گوید: «تعداد بی شماری اتوبوس در اینجا یعنی طرف مجارستانی مرزها صف کشیده اند تا مهاجرانی را که از کرواسی می رسند سوار کنند و به مرزهای اتریش ببرند، اما معلوم نیست این هماهنگی برای سفر این مهاجران ادامه داشته باشد.»

این هماهنگی برای انتقال مهاجران به اتریش در حالی صورت می گیرد که وزیر خارجۀ مجارستان روز گذشته، کرواسی را به قانون شکنی و تشویق مهاجران به ورود به خاک صربستان متهم کرده است.

تنها طی روز هجدهم سپتامبر، ۴۰۰۰ مهاجر سوار بر این اتوبوس ها از کرواسی به مجارستان انتقال داده شدند.

مقامات کرواسی می گویند از روز چهارشنبه، شانزدهم سپتامبر، دست کم ۱۷۰۰۰ مهاجر از طریق صربستان وارد این کشور شده اند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

آیا ادعاهای مطرح شده درباره پناهجویان صحت دارد؟

ادعای وزیر مجارستان برای امور اتحادیه اروپا: تامین امنیت اروپا بدون تعامل با روسیه ممکن نیست

دیدار ویکتور و دونالد در فلوریدا؛ اوربان: ترامپ مساله جنگ روسیه و اوکراین را حل می‌کند