سخنرانی تند نخست وزیر مجارستان درباره پناهجویان

سخنرانی تند نخست وزیر مجارستان درباره پناهجویان
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

کرواسی روز دوشنبه برای جلوگیری از ورود پناهجویان آخرین گذرگاه مرزی زمینی خود با صربستان را بست. بستن مرز موجب شد تا در صربستان ترافیک ده کیلومتری

آگهی

کرواسی روز دوشنبه برای جلوگیری از ورود پناهجویان آخرین گذرگاه مرزی زمینی خود با صربستان را بست.

بستن مرز موجب شد تا در صربستان ترافیک ده کیلومتری کامیون ها تشکیل شود. وزیر کشور صربستان با انتقاد شدید از کرواسی این اقدام را «غیرمنصفانه» و بر خلاف «روابط حسن همجواری» دانست.

همزمان وزیر کشور کرواسی روز دوشنبه تاکید کرد که کشورش از خروج پناهجویان به سمت سایر کشورهای اروپایی ممانعت نمی کند. وی گفت: «آنها قصد دارند از یک کشور عضو شنگن به کشور دیگر عضو شنگن بروند بنابراین دلیلی ندارد که از این کار جلوگیری کنیم. ما آذوقه در اختیار آنها قرار خواهیم داد و از هر کاری که در توانمان باشد دریغ نمی کنیم. اگر کسی در کرواسی تقاضای پناهندگی کند، فورا پناهندگی را دریافت خواهد کرد.»

مجارستان نیز هفته گذشته برای جلوگیری از ورود پناهجویان به این کشور در چهل و یک کیلومتر از مرز خود با کرواسی سیم خاردار نصب کرد. ویکتور اوربان، نخست وزیر مجارستان در توجیه عملکرد سختگیرانه اش در قبال پناهجویان گفت: «آنها فقط درهای کشور ما را نمی کوبند، بلکه درها را می شکنند. نه صدها، نه هزارها بلکه صدها هزار و حتی میلیون ها نفر از آنها مرزهای ما و اتحادیه اروپا را محاصره کرده اند. پایان ندارند، آنها بروند بعدی ها می آیند.»

مجارستان ماه گذشته نیز در سراسر مرز خود با صربستان سیم خاردار نصب کرد. پناهجویان فراری از جنگ تلاش می کنند با گذر از منطقه خود را به غرب اروپا برسانند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

چرا ترکیه در متوقف کردن مهاجران منفعلانه عمل می کند؟

اعتراضات جدید در مجارستان؛ مقام سابق با انتشار صدای ضبط شده دولت اوربان را به فساد متهم کرد

ده‌ها هزار نفر در حمایت از رهبر نوظهور اپوزیسیون مجارستان به خیابان رفتند؛ پیتر مجار کیست؟