گردهمایی اهالی استانبول در محکومیت تروریسم

گردهمایی اهالی استانبول در محکومیت تروریسم
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

هزاران نفر از اهالی استانبول امروز در همایشی برای محکوم کردن تروریسم و اقدامات پ کا کا شرکت کردند. این همایش در پاسخ به فراخوان رحب طیب اردوغان،

آگهی

هزاران نفر از اهالی استانبول امروز در همایشی برای محکوم کردن تروریسم و اقدامات پ کا کا شرکت کردند. این همایش در پاسخ به فراخوان رحب طیب اردوغان، رئیس جمهور ترکیه، و با حضور وی برگزار شد.

یکی از شرکت کنندگان در این گردهمایی می گوید: «ما همدل و همصدا آمده ایم تا تروریسم را محکوم کنیم. ما فرقی بین کرد و ترک نمی گذاریم. ما در کنار هم زندگی می کنیم. ما باید از تبعیض گذاری بین کرد و ترک دست برداریم. و البته، ما آمده ایم اینجا که بگوییم مرگ بر پ کا کا.»

شرکت کننده دیگری می گوید: «من فکر می کنم دلیل اصلی همه این اتفاقات و حملات اخیر دخالت بعضی از کشورهای خارجی و توطئه آنها برای بر هم زدن صلح و ثبات ترکیه است. ترکها و کردها برادران و خواهران یکدیگر اند و همین رابطه بین آنها برقرار خواهد ماند.»

در هفته های اخیر، و به دنبال ازسرگیری نبردها بین پ کا کا و نیروهای دولتی ترکیه، دور تازه ای از خشونتها به راه افتاده و به کشته شدن دهها نفر از هردو طرف منجر شده است. ترکیه، اتحادیه اروپا و آمریکا پ کا کا را یک سازمان تروریستی می شناسند و اقدامات آن را محکوم می کنند.

در عین حال، حزب دموکراتیک خلقها (ه د پ) که با کسب آرای چشمگیری در مناطق کردنشین موفق به ورود به مجلس شده، حزب حاکم «عدالت و توسعه» را متهم می کند که با سوءاستفاده از فضای کنونی و تهییج مردم علیه کردها، در پی کسب موفقیت در انتخابات پارلمانی آتی است.

خبرنگار یورونیوز در استانبول، در مورد گردهمایی امروز می گوید: «مردمی که اینجا برای محکوم کردن تروریسم و دعوت به برادری گرد هم آمده بودند، سعی می کردند حساب اکثریت کردها را از پ کا کا جدا کنند. با این حال، باید منتظر ماند و دید که این تمایزگذاری در عمل هم اتفاق می افتد یا نه.»

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

جزئیات حمله پاریس؛ تحقیقات آلمان و فرانسه در مورد چاقوکشی آرمان رجب‌پور و قصور روانپزشکی

افشای هویت عامل حمله مرگبار در پاریس؛ «آرمان رجب‌پور میاندوآب» کیست؟

وزیر خانواده ایتالیا: حمایت از فلسطینی‌ها راهپیمایی محو خشونت علیه زنان را خراب کرد