کاردستی باعث بازداشت و دعوت احمد به کاخ سفید شد

کاردستی باعث بازداشت و دعوت احمد به کاخ سفید شد
نگارش از Masoud Imani Kalesar

خبر بازداشت و آزادی «احمد محمد» نوجوان ۱۴ ساله در تگزاس آمریکا بخاطر کاردستی ساعتی شبیه بمب اگرچه نام او را در صدر اخبار قرار داد اما باعث شد تا به

خبر بازداشت و آزادی «احمد محمد» نوجوان ۱۴ ساله در تگزاس آمریکا بخاطر کاردستی ساعتی شبیه بمب اگرچه نام او را در صدر اخبار قرار داد اما باعث شد تا به کاخ سفید دعوت شود.

وقتی احمد کاردستی خود را به دبیرستان مک آرتور شهر اروینگ تگزاس آورد یکی از معلمان به گمان این که کاردستی ساعتی او بمب ساعتی است مسئولان را آگاه کرد و احمد دستبند به دست بازداشت و بازجویی شد.

لاری بوید، مامور پلیس اروینگ گفت:«وسیله شک برانگیزی است. در دوره و زمانه ای زندگی می کنیم که نمی توان وسیله ای شبیه این را به مدرسه برد. در سراسر کشورمان شاهد وقایع وحشتناک بوده ایم. باید جانب احتیاط را رعایت کرد.»

پدر احمد مهاجری سودانی است. خانواده او می گویند فرزندشان بخاطر اسمش دستگیر شده بوده است.

در حمایت از احمد محمد حساب توییتری بنام او باز شده است و مارک زوکربرگ، بنیانگذار فیسبوک از او دعوت کرده است تا اگر خواست به مقر فیسبوک سری بزند.

زوکربرگ نوشته است:«مهارت و بلندهمتی در ساخت وسیله ای جالب مستحق تشویق است نه بازداشت. آینده متعلق به کسانی همچون احمد است.»

باراک اوباما، رئیس جمهوری آمریکا نیز احمد را به کاخ سفید دعوت کرده و نوشته است:«ساعت باحالی است، احمد. دوست داری به کاخ سفید بیاوری اش؟ باید کودکانی مثل تو را در حرکت به سوی علوم تشویق کنیم، چیزی که مایه بزرگی آمریکاست.»

مطالب مرتبط