مناظره الکسیس سیپراس و اوانجلوس میمارکیس پیش از انتخابات پارلمانی یونان

Access to the comments نظرها
نگارش از Euronews
مناظره الکسیس سیپراس و اوانجلوس میمارکیس پیش از انتخابات پارلمانی یونان

رهبران دو حزب اصلی انتخابات پارلمانی یونان که بیستم سپتامبر در این کشور برگزار خواهد شد، دوشنبه شب با یکدیگر بر سر موضوعاتی همچون بحران پناهجویان و اقتصاد یونان مناظره کردند. یکسوی این مناظره الکسیس سیپراس، نخست وزیر پیشین یونان و رهبری حزب چپگرای سیریزا و سوی دیگر اوانجلوس میمارکیس، رهبر حزب محافظه کار دموکراسی نوین بود.

آقای سیپراس در جریان این مناظره درباره ناممکن بودن یک ائتلاف گفت: «دولت آتی یک دولت غیر طبیعی نخواهد بود. آنچه را که آقای میمارکیس برای ائتلاف به من پیشنهاد می دهد یک ائتلاف غیر طبیعی است. کشور یا یک دولت پیشرو خواهد داشت و یا یک دولت محافظه کار.»

اوانجلوس میمارکیس از مهره های اصلی جناح راست اعتقاد دارد که تشکیل یک دولت ائتلافی راه حل ممکن برای برون رفت یونان از بحران اقتصادی بشمار می آید. او درباره تاثیر این مناظره به خبرنگاران گفت: «به گمانم مناظره خوبی بود. اگر یک هفته بیشتر برای مبارزات انتخاباتی زمان داشتیم این مناظره می توانست فردا یا پس فردا برگزار شود. اینگونه بهتر می توانستیم رای دهندگانمان را از برنامه هامان مطلع سازیم.»

استاماتیس جیانیسیس، خبرنگار یورونیوز در آتن درباره دو راهی که بر سر راه این دو کاندیدا قرار دارد گفت: «رهبران حزبهای سیریزا و دموکراسی نوین برای کسب حداکثری نظر رای دهندگان مردد در این مناظره شرکت کردند. با این حال هردو به خوبی آگاهند که برنده انتخابات مجری برنامه ریاضت اقتصادی خواهد بود که محبوبیت شخصی او را میان طرفدارانش خواهد کاست.»