مناظره الکسیس سیپراس و اوانجلوس میمارکیس پیش از انتخابات پارلمانی یونان

مناظره الکسیس سیپراس و اوانجلوس میمارکیس پیش از انتخابات پارلمانی یونان
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

رهبران دو حزب اصلی انتخابات پارلمانی یونان که بیستم سپتامبر در این کشور برگزار خواهد شد، دوشنبه شب با یکدیگر بر سر موضوعاتی همچون بحران پناهجویان و

آگهی

رهبران دو حزب اصلی انتخابات پارلمانی یونان که بیستم سپتامبر در این کشور برگزار خواهد شد، دوشنبه شب با یکدیگر بر سر موضوعاتی همچون بحران پناهجویان و اقتصاد یونان مناظره کردند. یکسوی این مناظره الکسیس سیپراس، نخست وزیر پیشین یونان و رهبری حزب چپگرای سیریزا و سوی دیگر اوانجلوس میمارکیس، رهبر حزب محافظه کار دموکراسی نوین بود.

آقای سیپراس در جریان این مناظره درباره ناممکن بودن یک ائتلاف گفت: «دولت آتی یک دولت غیر طبیعی نخواهد بود. آنچه را که آقای میمارکیس برای ائتلاف به من پیشنهاد می دهد یک ائتلاف غیر طبیعی است. کشور یا یک دولت پیشرو خواهد داشت و یا یک دولت محافظه کار.»

اوانجلوس میمارکیس از مهره های اصلی جناح راست اعتقاد دارد که تشکیل یک دولت ائتلافی راه حل ممکن برای برون رفت یونان از بحران اقتصادی بشمار می آید. او درباره تاثیر این مناظره به خبرنگاران گفت: «به گمانم مناظره خوبی بود. اگر یک هفته بیشتر برای مبارزات انتخاباتی زمان داشتیم این مناظره می توانست فردا یا پس فردا برگزار شود. اینگونه بهتر می توانستیم رای دهندگانمان را از برنامه هامان مطلع سازیم.»

استاماتیس جیانیسیس، خبرنگار یورونیوز در آتن درباره دو راهی که بر سر راه این دو کاندیدا قرار دارد گفت: «رهبران حزبهای سیریزا و دموکراسی نوین برای کسب حداکثری نظر رای دهندگان مردد در این مناظره شرکت کردند. با این حال هردو به خوبی آگاهند که برنده انتخابات مجری برنامه ریاضت اقتصادی خواهد بود که محبوبیت شخصی او را میان طرفدارانش خواهد کاست.»

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

یونان برای کمبود نیروی کار به مهاجران غیرقانونی روی می‌‌آورد

تصاویری از یونان؛ سیل پس از آتش‌سوزی‌های گسترده دستکم ۳ قربانی گرفت

آتش‌سوزی‌های یونان؛ تلاش آتش‌نشانان برای نجات صومعه‌ای در نزدیکی آتن