انتخابات منطقه ای روسیه برگزار شد

انتخابات منطقه ای روسیه برگزار شد
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

انتخابات منطقه ای در ۴۲ استان از ۸۵ استان روسیه برگزار شد. این انتخابات چهرۀ فرمانداران، نمایندگان پارلمان های منطقه ای و همچنین تعدادی از شهرداری ها

آگهی

انتخابات منطقه ای در ۴۲ استان از ۸۵ استان روسیه برگزار شد. این انتخابات چهرۀ فرمانداران، نمایندگان پارلمان های منطقه ای و همچنین تعدادی از شهرداری ها در این کشور را مشخص می کند.

شمارش اولیۀ آرا از پیروزی احزاب نزدیک به کرملین حکایت می کند. بر اساس دستور کمیسیون مرکزی نظارت بر انتخابات در روسیه، تعدادی از احزاب از جمله حزب پارناس به رهبری الکسی ناوالنی اجازۀ حضور در این انتخابات در برخی از مناطق را نداشته اند.

مخالفان با اشاره به همین امر، نتایج این انتخابات را غیرقانونی می دانند و نسبت به تقلبات صورت گرفته هشدار می دهند. نامزدهای این احزاب در مناطقی مانند کالوگا، مگادان و نووسی بیرسک نتوانستند مجوز حضور در این انتخابات را کسب کنند. این حزب تنها توانسته است دو نامزد را برای این انتخابات در منطقۀ «کوستروما» معرفی کند.

به گفتۀ رهبر این حزب، کمیسیون انتخابات در این مناطق از ثبت نام دیگر نامزدهای این حزب برای حضور در این انتخابات خودداری کرده است. الکسی ناوالنی در پایان این انتخابات در سخنانی اعلام کرده است این حزب توانسته ۶ درصد از آرای منطقل کوستروما را کسب کند و با توجه به قوانین روسیه، این میزان آرا به حزب پارناس امکان می دهد یک نماینده را به پارلمان این منطقه بفرستد.

بر طبق پیش بینی ها، ۵۹ میلیون نفر از افراد واجد شرایط برای انتخاب ۲۱ فرماندار از میان نامزدهای ۱۶ حزب به پای صندوق های رای رفتند. قرار است نمایندگان یازده پارلمان منطقه ای نیز در این انتخابات مشخص شوند.

این انتخابات در کریمه نیز که به تازگی پس از اعلام استقلال از اوکراین به روسیه الحاق شده است، برگزار شد. یک روز پیش از برگزاری این انتخابات، ولادیمیر پوتین، رئیس جمهوری روسیه برای دیدار با مقامات محلی شبه جزیرۀ کریمه به این منطقه سفر کرده بود.

این انتخابات به فاصلۀ یک هفته از انتخابات پارلمان روسیه برگزار می شود. نتایج این انتخابات چهرۀ احزاب پیروز در پارلمان آیندۀ روسیه را مشخص می کند.

نتایج قطعی این انتخابات روز دوشنبه، چهاردهم سپتامبر اعلام می شود.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

واکنش مسکو به کمک ۶۱ میلیارد دلاری به اوکراین: جنگ ترکیبی آمریکا تحقیری به سبک ویتنام به دنبال دارد

اوکراین: برای نخستین‌بار بمب‌افکن راهبردی روسیه را سرنگون کردیم

اولین مصاحبه یولیا ناوالنایا همسر الکسی ناوالنی؛ از چگونگی شنیدن خبر مرگ او تا انتقاد از غرب