مهاجری که با ضربۀ فیلمبردار مجار به زمین افتاد کیست؟

مهاجری که با ضربۀ فیلمبردار مجار به زمین افتاد کیست؟
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

مرد سوری که هنگام فرار از منطقه روشکه مجارستان با ضربۀ پای فیلمبردار مجاری بر زمین افتاد، اسامه عبد المحسن الغضب نام داشت. او که اهل دیرالزور سوریه

آگهی

مرد سوری که هنگام فرار از منطقه روشکه مجارستان با ضربۀ پای فیلمبردار مجاری بر زمین افتاد، اسامه عبد المحسن الغضب نام داشت.

او که اهل دیرالزور سوریه است، روز هشتم سپتامبر هنگامیکه زید، پسر کوچک هفت ساله اش را در آغوش داشت و در تلاش بود تا از اردوگاه موقت مهاجران فرار کند با ضربۀ پای فیلمبردار مجار به زمین افتاد. رسانه های اجتماعی سوری پس از شناسایی این مرد حسابی نیز به نام او در شبکه های اجتماعی باز کردند. اسامه عبد المحسن الغضب در سوریه مربی فوتبال بوده و با تیم الفتوه سوریه در لیگ برتر این کشور همکاری داشته است.

‫Profile Pictures - أسامة العبد المحسن | Facebook‬ در مجارستان بسیاری از مهاجران حاضر به انگشت نگاری و ثبت مشخصاتشان نبودند زیرا از آن می ترسیدند که طبق توافقنامه دوبلین با این کار فرصت درخواست پناهندگی از آلمان را که از لحاظ اقتصادی کشور توانمند اتحادیه اروپا محسوب می شود، از دست بدهند.
در صفحات اجتماعی شبکه های مجازی اعلام شده که اسامه عبد المحسن از دست اسلامگرایان افراطی وابسته به گروه اسلامی فرار کرده است. همچنین گفته شده او از انقلابیونی بوده است که در زمان آغاز مخالفتها با دولت بشار اسد، رئیس جمهوری کنونی سوریه دستگیر و شکنجه شده است.

‫Timeline Photos - أسامة العبد المحسن | Facebook‬ محمد، پسر بزرگتر این مربی فوتبال که پس از انتشار تصاویر مربوط به پدر و برادر کوچکترش با رسانه های مختلف گفتگو کرده است، می گوید هیچ اطلاعی از وضعیت فعلی پدر و برادر کوچکترش ندارد. بسیاری از کاربران رسانه های مجازی در روزهای اخیر در صفحات اجتماعی برای اسامه عبد المحسن که به «حاج اسامه» نیز معروف است، آرزوی موفقیت کرده و گفته اند که نباید ناامید شود.

Post by majed.teba.

مردم سوریه در فیسبوک از همه خواسته اند که برای اسامه و فرزندش دعا کنند یعنی برای کسی که از نفرت فرار کرد و باز گرفتار نفرتی دیگر در مجارستان شد.

Man tripped by reporter was tortured under Assad and escaped from #ISIS@panyiszabolcs

http://t.co/LQrjfhrxNo
pic.twitter.com/tbmiThGRnR

— Conflict News (@Conflicts) September 10, 2015

The #Hungary N1TV camara-woman who tripped this #refugee, running w his child, and others has reportedly been fired pic.twitter.com/b5kVdF0R4n

— Lotte Leicht (@LotteLeicht1) September 9, 2015

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

مهاجری که با ضربۀ پای خبرنگار مجار بر زمین افتاد، در اسپانیا مربی فوتبال خواهد شد

اعتراضات جدید در مجارستان؛ مقام سابق با انتشار صدای ضبط شده دولت اوربان را به فساد متهم کرد

ده‌ها هزار نفر در حمایت از رهبر نوظهور اپوزیسیون مجارستان به خیابان رفتند؛ پیتر مجار کیست؟