Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

داعش دو گروگان خود را به فروش گذاشته است

داعش دو گروگان خود را به فروش گذاشته است
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

گروه موسوم به دولت اسلامی (داعش) دو شهروند نروژی و چینی را ربوده و در قبال آزادی آنها درخواست پول کرده است. داعش با انتشار تصاویر این دو گروگان به

آگهی

گروه موسوم به دولت اسلامی (داعش) دو شهروند نروژی و چینی را ربوده و در قبال آزادی آنها درخواست پول کرده است.

داعش با انتشار تصاویر این دو گروگان به روی سایت مجلۀ «دبیق» که توسط این گروه سلفی منتشر می شود، این دو را به فروش گذاشته و شماره تلفنی را نیز اعلام کرده و خواسته است هرکس مایل به آزادی این دو گروگان است، از طریق نرم افزار تلگرام با این شماره تلفن تماس بگیرد و در قبال پرداخت پول، آزادی آنها را بخرد.

ارنا سولبرگ، نخست وزیر نروژ پس از انتشار این تصاویر در مقابل خبرنگاران گفت: «دولت در این موارد بسیار جدی عمل می کند. ما تسلیم فشارهای تروریستها و جنایتکاران نمی شویم و نروژ هیچ باجی را به این گروه پرداخت نخواهد کرد. این یک اصل است و ما نمی توانیم با تروریستها گفتگو کنیم.»

در آگهی فروش این دو گروگان که داعش منتشر کرده، تصاویری از گریمسگارد اوفستاد ۴۸ ساله و فان جینگویی ۵۰ ساله که اهل نروژ و چین هستند، بدون ذکر نام آنها دیده می شود.

تاریخ و محل ربوده شدن این دو تبعۀ خارجی به دست داعش مشخص نیست اما منابع نروژی می گویند گریمسگارد اوفستاد در ماه ژانویه در سوریه مفقود شده است.

دولت نروژ می گوید برای تحقیقات در این زمینه سلول بحران تشکیل داده و به دنبال راهی برای نجات شهروند این کشور است.

داعش پیش از این نیز تعدادی از شهروندان غربی را در عراق و سوریه ربوده و آنها را به قتل رسانده است که از آنجمله می توان به جیمز فولی، خبرنگار آزاد آمریکایی اشاره کرد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

زندگی روزانه جهادگرایان در سوریه

گروگانگیری داعش در روستوف؛ نیروهای ویژه روسیه در پی درگیری مرگبار زندانبانان را آزاد کردند

انتقال دو هزار متهم به بزرگترین زندان آمریکای لاتین؛ سرکوب «باندهای جنایتکار» السالوادور ادامه دارد