مهاجران بر سر دوراهی: انگشت نگاری یا فرار و گریز

مهاجران بر سر دوراهی: انگشت نگاری یا فرار و گریز
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

در نزدیکی خط آهنی که در مرز میان دو کشور صربستان و مجارستان است، روزانه می توان صدها مهاجر را مشاهده کرد که در حال حرکت از صربستان به سمت مجارستانند

آگهی

در نزدیکی خط آهنی که در مرز میان دو کشور صربستان و مجارستان است، روزانه می توان صدها مهاجر را مشاهده کرد که در حال حرکت از صربستان به سمت مجارستانند.

اولین منزلگاه این مهاجران و خانواده هایشان در مجارستان، اردوگاه موقتی است که تحت نظارت پلیس دایر شده است، جایی که تنها چندین چادر موقت بنا شده و هیچ امکانات دیگری وجود ندارد.

در کنار این اردوگاه، اتوبوسهایی نیز دیده می شود که آماده انتقال مهاجران به مراکز پذیرش هستند. در این مراکز از مهاجران انگشت نگاری خواهد شد. اما بسیاری از مهاجران از این کار خودداری می کنند زیرا با ثبت مشخصاتشان در مجارستان احتمالا امکان ترک این کشور و کسب پناهندگی از آلمان، کشور قدرتمند اتحادیه اروپا را از دست می دهند.

یک پناهجوی سوری که از شهر حلب آمده است، می گوید: «صادقانه بگویم، نمی دانم برای انگشت نگاری بروم که شیوه ای قانونی برای مهاجران است یا اینکه به مسیرم در تاریکی ادامه دهم.»

حدود ۱۵۰ نفر از مهاجران که مایحتاج اولیه و غذایشان به کمک داوطلبان تامین شده بود، روز پنجشنبه اردوگاه موقت را به سوی کشورهای اروپای غربی ترک کردند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

۶ کشور عضو اتحادیه اروپا برای مقابله با سیل ورود مهاجران غیرقانونی به توافق رسیدند

نگرانی‌ها در مجارستان از طرح جدید دولت؛ فشار بر سازمان‌های غیردولتی و رسانه‌های مستقل بیشتر می‌شود؟

سیاست مهاجرتی مجارستان؛ در ظاهر مهاجرستیز و در عمل تسهیل‌گر عبور پناهجویان؟