Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

هفت هزار مهاجر و پناهجوی دیگر وارد مقدونیه شدند

هفت هزار مهاجر و پناهجوی دیگر وارد مقدونیه شدند
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

در تازه ترین تحولات مربوط به بحران مهاجران پناهجویان، روز دوشنبه هفت هزار نفر دیگر وارد مقدونیه شدند. این در حالی است که وضعیت بحرانی مهاجران و

آگهی

در تازه ترین تحولات مربوط به بحران مهاجران پناهجویان، روز دوشنبه هفت هزار نفر دیگر وارد مقدونیه شدند. این در حالی است که وضعیت بحرانی مهاجران و پناهجویان در کشورهای مختلف شرق اروپا ادامه دارد و مسیر دشوار و طولانی ترکیه تا آلمان مسیری است که همچنان هزاران مهاجر و پناهجوی خاورمیانه ای در آن گام می گذارند.

در یونان، شمار مهاجران و پناهجویانی که خود را به شکل غیرقانونی به جزایر این کشور می رسانند رو به افزایش است. تا کنون، بیش از بیست هزار نفر در جزیره لسبوس و ده هزار نفر در جزایر دیگر اسکان موقت داده شده اند. بسیاری از این افراد بعدتر خود را به شکل غیرقانونی به مقدونیه می رسانند. یک مهاجر افغان که به همین شیوه به مقدونیه رسیده، می گوید: «من سفرم را یک ماه قبل آغاز کردم. بعد یک ماه تازه به اینجا رسیده ام و باید ادامه بدهم.»

از سوی دیگر، در حالی که کمیساریای عالی پناهندپان سازمان ملل از تصمیم دولت های فرانسه و بریتانیا برای پذیرش تعدادی از پناهجویان ابراز خشنودی کرده، صربستان و مجارستان همچنان بر اقدامات سختگیرانه خود در برخورد با مهاجران ادامه می دهند.

پلیس مجارستان بسیاری از این افراد را، که با عبور غیرقانونی از مرزها خود را از صربستان به این کشور رسانده اند، به اردوگاهی در روشکه فرستاده است و فعلاً به آنها اجازه سفر به بوداپست و خارج شدن از مجارستان نمی دهد. این افراد که اکثراً از جنگ زدگان سوریه اند خواهان ادامه سفر خود تا رسیدن به آلمان اند.
یک پناهجوی سوری در مجارستان می گوید: «به همه سوریها می گویم، این راه را در پیش نگیرید. این مسیر بسیار خطرناکی است. به هر شهر که می رسید، می بینید عده ای از ما مرده اند.»

در عین حال، کمیسیون اروپا روز سه شنبه، ۸ سپتامبر، تشکیل جلسه می دهد تا در مورد طرح پیشنهادی ژان کلود یونکر، رئیس این کمیسیون، برای اسکان ۱۶۰ هزار پناهجو در سراسر اتحادیه اروپا و تقسیم آنها بین همه اعضای اتحادیه تصمیم بگیرد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

نگرانی آلمان از کمبود امکانات کشور برای پذیرایی از انبوه پناهجویان

ادعای وزیر مجارستان برای امور اتحادیه اروپا: تامین امنیت اروپا بدون تعامل با روسیه ممکن نیست

کارت زردی به اوربان برای دیدار با پوتین؛ آیا ریاست دوره‌ای مجارستان بر اتحادیه اروپا تعلیق می‌شود؟