Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

روحانی: ایران آماده مذاکره با هر کشوری برای حل بحران سوریه است

روحانی: ایران آماده مذاکره با هر کشوری برای حل بحران سوریه است
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

با شدت گرفتن درگیری ها در سوریه و وخامت شرایط انسانی در این کشور، رؤسای کشورهای اروپایی خواستار مذاکره با بشار اسد برای کناره گیری او از قدرت شدند

آگهی

با شدت گرفتن درگیری ها در سوریه و وخامت شرایط انسانی در این کشور، رؤسای کشورهای اروپایی خواستار مذاکره با بشار اسد برای کناره گیری او از قدرت شدند.

غرب معتقد است که باید با بشار اسد و متحدانش، جمهوری اسلامی ایران و روسیه، وارد مذاکره شود تا بتواند به درگیری ها در سوریه خاتمه دهد.

حسن روحانی، رئیس جمهوری ایران نیز از آمادگی ایران برای مذاکره با هر کشوری برای حل بحران سوریه خبر داد و گفت: «ایران در کنار هر میزی که ببیند آینده امن، باثبات و دموکراتیک سوریه نتیجه آن جلسه است، حضور پیدا خواهد کرد. با هرکسی که حاضر است حرف بزند و مذاکره کند، کشورهای منطقه و قدرت های جهانی.»

سیاستمداران اروپایی و آمریکایی لزوم مذاکره با بشار اسد را کناره گیری او از قدرت می دانند. این در حالی است که ایران و روسیه شخص بشار اسد را جزئی از راه حل نهایی می دانند و همین اختلاف نظر پایان چهار سال جنگ داخلی در سوریه را تا کنون به تعویق انداخته است.

سرگئی لاوروف، وزیر خارجه روسیه که اروپا و آمریکا را عامل این درگیری ها می داند، گفت: «عدالت مسلتزم این است که کشورهایی که مسئول آغاز این درگیری ها بوده اند باید برای کمک های بشردوستانه به قربانیان این درگیری ها نیز مسئولیت بیشتری بپذیرند.»

به گزارش کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل متحد، چهار سال جنگ داخلی سوریه مرگ حدود ۲۵۰ هزار تن را در پی داشته و ۴ میلیون نفر نیز ناچار به ترک کشور خود شده اند. همچنین حدود ۷ میلیون نفر در داخل سوریه آواره شده اند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

برگزاری انتخابات غیررقابتی سوریه همزمان با اعتراض‌های مردمی: «رای فاسد به فاسدها»

تظاهرات مخالفان اسد در سیزدهمین سالگرد قیام؛ چهار کشور غربی: جنگ در سوریه تمام نشده است

دیده‌بان حقوق بشر سوریه: یک نظامی ایرانی در حمله هوایی اسرائیل به سوریه کشته شد