Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
Find Us
آگهی

رئیس جمهوری فرانسه از پذیرش ۲۴ هزار پناهجو در دو سال آینده خبر داد

رئیس جمهوری فرانسه از پذیرش ۲۴ هزار پناهجو در دو سال آینده خبر داد
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

فرانسوا اولاند، رئیس جمهوری فرانسه، در کنفرانس مطبوعاتی روز دوشنبه در کاخ الیزه در پاریس بر ضرورت واکنش جهانی به بحران پناهندگان تأکید کرد. به گفته

آگهی

فرانسوا اولاند، رئیس جمهوری فرانسه، در کنفرانس مطبوعاتی روز دوشنبه در کاخ الیزه در پاریس بر ضرورت واکنش جهانی به بحران پناهندگان تأکید کرد. به گفته رئیس جمهوری فرانسه، در صورت دریافت کمکهای بشردوستانه گسترده، بسیاری از مهاجران نیازی به مهاجرت به اروپا نخواهند داشت. در عین حال، اولاند از دریافت شصت هزار درخواست پناهندگی در سال جاری خبر داد و گفت که فرانسه با مسئولیت پذیری در قبال بحران مهاجران و پناهجویان، سهم خود برای حل این بحران را می پذیرد.

رئیس جمهور فرانسه در این باره گفت: «شورای اروپا در حال بررسی طرح هایی برای تقسیم صد و بیست هزار پناهنده بین کشورهای اروپایی در دو سال آینده است. از این تعداد، ۲۴ هزار نفر سهم فرانسه است که ما آن را می پذیریم.»

رئیس جمهوری فرانسه همچنین از ضرورت گسترش مقابله با نیروهای داعش در خاک سوریه سخن گفت، و با این حال خاطرنشان کرد که مقابله نظامی محدود به حملات هوایی می ماند، چون مداخله زمینی اقدامی «بی نتیجه و غیرواقع بینانه» خواهد بود. اولاند گفت: «من از وزیر دفاع خواسته ام که مقدمات این کار را فراهم کند. از فردا ما می توانیم عملیات شناسایی هوایی بر فراز خاک سوریه را آغاز کنیم. این اقدام به ما امکان می دهد تا با حفظ استقلال عمل خود، داعش را در این مناطق مورد حمله قرار دهیم.»

رئیس جمهوری فرانسه ریشه های اصلی بحران مهاجران و پناهجویان را تروریسم بین المللی و وضعیت جنگی در مناطق تحت تسلط داعش در عراق و سوریه دانست، و خاطرنشان کرد که بدون مسئولیت پذیری برای مقابله با این دو پدیده، بحران جاری به سادگی برطرف نخواهد شد.

مشارکت فرانسه در نیروهای ائتلاف بین المللی علیه داعش تا کنون به حملات هوایی در خاک عراق محدود می شد. انتظار می رود که در پی اظهارات اولاند، زمینه برای گسترش این حملات هوایی به پایگاه های داعش در سوریه نیز فراهم شود.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

وضعیت بحرانی برای هزاران پناهنده در جزیره لزبوس یونان

اتحاد ناموفق اتحادیه اروپا در مواجه با بحران مهاجرت

بحران مهاجرت و تلاش اروپا برای دستیابی به یک راه حل مشترک