Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

استقبال گرم از هزاران پناهجو در آلمان

استقبال گرم از هزاران پناهجو در آلمان
Copyright 
نگارش از مسعود سالاری
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

سیل پناهجویان روز یکشنبه همچنان به سوی آلمان سرازیر شد و گروه های دیگری با قطار از اتریش به این کشور رسیدند. بسیاری از این افراد در ایستگاه های اصلی

آگهی

سیل پناهجویان روز یکشنبه همچنان به سوی آلمان سرازیر شد و گروه های دیگری با قطار از اتریش به این کشور رسیدند. بسیاری از این افراد در ایستگاه های اصلی مونیخ، فرانکفورت و شهرهای دیگر با اعضای خانواده خود که مدت ها پیش به آلمان رفته بودند، ملاقات کردند و یکدیگر را در آغوش کشیدند.

علی منجر، مهاجر ۲۴ ساله ای که از شهر کردنشین کوبانی آمده می گوید: «حس خوبی است که بعد از سالها آدم خانواده اش را ملاقات کند.»

در ایستگاه قطار فرانکفورت نیز تعداد زیادی از شهروندان آلمانی به استقبال پناهجویان رفتند تا با شادی و هلهله خستگی را از تن مسافران تازه از راه رسیده به در کنند. استقبال کنندگان که پلاکاردهایی برای خوش آمد گویی به زبان عربی در دست داشتند پس از توزیع غذا، نوشیدنی، پتو و لباس، پناهجویان را برای انتقال و اسکان در اردوگاه های مختلف در شهرهای دیگر تقسیم بندی و به سوی فرودگاه راهنمایی کردند.

نوراس علی، مهاجر ۲۳ ساله اهل دمشق می گوید: «هدف ما اول این بود که در فرانکفورت بمانیم اما این مردم مهربان از ما استقبال کردند و به ما گفتند سوار این قطار بشویم و خودشان همه چیز را برنامه ریزی کردند. فکر می کنم دارند ما را به محلی در نزدیکی اینجا می برند.»

بیشتر پناهجویانی که روز یکشنبه وارد شده اند، بر اساس نظام سهمیه بندی به اردوگاه ها منتقل شده و در روزهای آینده برای اسکان در میان ۱۶ ایالت مختلف جمهوری فدرال آلمان بر اساس سیاست های مالی و بودجه ای تقسیم خواهند شد.

تا پایان روز یکشنبه به وقت محلی، شمار پناهجویانی که با قطار از اتریش به آلمان می رسند احتمالا از مرز ده هزار نفر خواهد گذشت.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

وضعیت بحرانی برای هزاران پناهنده در جزیره لزبوس یونان

امید به اسکان ده ها هزار مهاجر با خطابه پاپ فرانچسکو

حمله نئونازی ها به استقبال کنندگان از پناهجویان در آلمان