Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

عربستان: امیدواریم توافق هسته ای فرصتی برای توسعه داخلی ایران باشد تا فعالیت های شرورانه

عربستان: امیدواریم توافق هسته ای فرصتی برای توسعه داخلی ایران باشد تا فعالیت های شرورانه
Copyright 
نگارش از Masoud Imani Kalesar
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

ملک سلمان پادشاه عربستان، روز جمعه پشت درهای بسته در کاخ سفید با باراک اوباما، رئیس جمهوری آمریکا دیدار کرد. توافق هسته ای قدرت های جهان با ایران،

آگهی

ملک سلمان پادشاه عربستان، روز جمعه پشت درهای بسته در کاخ سفید با باراک اوباما، رئیس جمهوری آمریکا دیدار کرد. توافق هسته ای قدرت های جهان با ایران، تروریسم و بحران های خاورمیانه از محورهای این دیدار بوده است.

عربستان سعودی، متحد دیرین آمریکا، حداقل در چهار کشور بحرین، لبنان، سوریه و عراق با رقیب منطقه ای خود ایران تضاد منافع آشکار می بیند.

موضع علنی عربستان حمایت از توافق هسته ای غرب با ایران بوده است اما ریاض نتوانسته است نگرانی خود را از امکان قدرت گرفتن ایران پنهان کند.

بدنبال دیدار ملک سلمان با آقای اوباما، عادل الجبیر، وزیر امور خارجه عربستان سعودی گفت کشورش پس از مشورت های دو ماه اخیر با متحدانش در اروپا و دیگر مناطق از تضمین های داده شده در خصوص توافق هسته ای با ایران راضی است.

آقای الجبیر افزود:«ما باور داریم که این توافق با جلوگیری از دستیابی ایران به قابلیت هسته ای به امنیت و ثبات در منطقه کمک خواهد کرد و امیدواریم که ایرانی ها از این فرصت برای ارتباط با جهان و بعنوان منبع مالی دیگری برای توسعه داخلی استفاده کنند تا فعالیت های شرورانه در منطقه.»

همزمان با دیدار ملک سلمان با باراک اوباما، گروهی از یمنی های مقیم آمریکا با تجمع در برابر کاخ سفید، حملات نظامی ریاض و متحدانش به یمن و کشتار غیرنظامیان را محکوم کردند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

آمریکا امضای پیمان دفاعی با عربستان را به توافق ریاض با اسرائیل مشروط کرد

بلینکن: مشکل واضح است، مشکل ایران است چون نقش مسئولانه ندارد

ادامه حواشی پیرامون مرخصی اجباری رابرت مالی؛ کمیته روابط خارجی کنگره از بلینکن توضیح خواست