Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

اوکراین با خطر شیوع بیماری فلج اطفال روبروست

اوکراین با خطر شیوع بیماری فلج اطفال روبروست
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

دو کودک ده ماهه و چهار ساله در غرب اوکراین به فلج اطفال مبتلا شده اند. سازمان بهداشت جهانی روز چهارشنبه اعلام کرد این نخستین شیوع بیماری در اروپا پس

آگهی

دو کودک ده ماهه و چهار ساله در غرب اوکراین به فلج اطفال مبتلا شده اند. سازمان بهداشت جهانی روز چهارشنبه اعلام کرد این نخستین شیوع بیماری در اروپا پس از سال ۲۰۱۰ میلادی است. این سازمان همچنین اعلام کرده اوکراین بدلیل انجام ناکافی واکسیناسیون در معرض شیوع فلج اطفال قرار گرفته است. در سال ۲۰۱۴ میلادی تنها ۵۰ درصد کودکان در این کشور واکسینه شدند.

مسئول سازمان بهداشت جهانی در اوکراین گفت: «هر یکی از این کودکان مبتلا به فلج اطفال ۱۹۸ تا ۱۹۹ کودک دیگر را به این ویروس آلوده کرده اند که هنوز فلج نشده اند. این تعداد کودکان هر کدامشان با کودکان دیگری همبازی شده اند. این زنجیره همچنان ادامه دارد.»

برای فلج اطفال هیچ درمانی وجود ندارد. ویروس عامل این بیماری به سیستم عصبی حمله می کند و در نخستین ساعات آلودگی، کودک مبتلا، دچار فلج شدگی غیر قابل بازگشت می گردد.

مسئول یونیسف در اوکراین گفت: «هفته آتی باید اقدامات پیشگیری کننده را بسرعت در مناطق آلوده انجام دهیم. سپس آماده خواهیم بود تا همه کودکان را در اوکراین مصون سازیم.»

وزیر بهداشت اوکراین اطمینان خاطر داده است ششصد هزار واکسن مورد نیاز در مناطق درگیر بیماری تا چند روز آینده در اختیار مراکز درمانی قرار خواهد گرفت.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

فلج اطفال یک هفته پس از ریشه‌کنی به آفریقا بازگشت

فلج اطفال در آفریقا ریشه‌ کن شد

چرا روسیه در حمله به شهرهای اوکراین از بمب‌های قدیمی ارتقا یافته استفاده می‌کند؟