سرنوشت نامعلوم پناهجویان پشت درهای بسته ایستگاه قطار بوداپست

سرنوشت نامعلوم پناهجویان پشت درهای بسته ایستگاه قطار بوداپست
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

صدها پناهجو پشت درهای بسته ایستگاه بین المللی راه آهن در بوداپست، پایتخت مجارستان همچنان در انتظارند تا خود را با قطار به آلمان برسانند. پلیس

صدها پناهجو پشت درهای بسته ایستگاه بین المللی راه آهن در بوداپست، پایتخت مجارستان همچنان در انتظارند تا خود را با قطار به آلمان برسانند.

آگهی

پلیس مجارستان تنها به دارندگان ویزا اجازه سوار شدن به قطار را می دهد. روز سه شنبه بسیاری از پناهجویان برای اعتراض در محوطه بیرون ایستگاه تجمع کردند.

آندریا هایاگوش، خبرنگار یورونیوز حاضر در محل می گوید: «هنوز تنها دارندگان ویزا حق سوار شدن به قطارهای بین المللی را دارند. بسیاری از پناهجویان در اینجا همچنان منتظر خواهند ماند. هیچکس نمی داند که انتظار آنها برای چه مدت خواهد بود.»

یک پناهجوی سوری گفت: «همه این مردم می خواهند سوار قطار شوند و بروند. ما به چیز دیگری نیاز نداریم، تنها می خواهیم سوار قطار شویم. چرا پلیس مانع ما می شود؟ متوجه نمی شویم.»

بر اساس قوانین اروپا، پناهجویان باید در نخستین کشور اروپایی که وارد می شوند درخواست پناهندگی دهند. کشور آلمان اعلام کرده است که درباره پناهجویان سوری که از مجارستان و یونان وارد این کشور می شوند استثناء قائل می شود و این افراد بی آنکه مجبور به بازگشت به کشور مبداء شوند، می توانند درخواست پناهندگی کنند.

بر اساس گزارشهای رسیده در ۲۴ ساعت گذشته در حدود ۳۰۰۰ پناهجو وارد آلمان شده اند. آنگلا مرکل، صدر اعظم این کشور خواستار آن شده است که پناهجویان به گونه ای عادلانه میان کشورهای اروپایی تقسیم شوند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

بحران مهاجرت و احتمال بازنگری در پیمان شنگن

کشتار ورزشکاران اسرائیلی در المپیک ۱۹۷۲ مونیخ؛ آلمان هیات بررسی مجدد تشکیل می‌دهد

دومین روز کنفرانس مونیخ؛ متحدان غربی خواستار «تلاش مضاعف» برای کمک به اوکراین شدند