پناهجویان معترض در مجارستان خواهان ورود به اروپای غربی اند

پناهجویان معترض در مجارستان خواهان ورود به اروپای غربی اند
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

روزانه صدها مهاجر که بخش قابل توجهی از آنها نیز افغان هستند و پس از گذراندن مسیری پر خطر به مجارستان رسیده اند، مقابل ساختمان راه آهن بین المللی شهر

آگهی

روزانه صدها مهاجر که بخش قابل توجهی از آنها نیز افغان هستند و پس از گذراندن مسیری پر خطر به مجارستان رسیده اند، مقابل ساختمان راه آهن بین المللی شهر بوداپست دست به اعتراض می زنند.

معترضان می خواهند که دولت مجارستان به آنها اجازه عبور از خاک این کشور و ادامه سفرشان را بدهد تا از کشورهایی همچون آلمان درخواست پناهندگی کنند.

حدود ۱۲۰۰ نفر از این مهاجران در منطقه ترانزیت ایستگاه راه آهن بوداپست اسکان داده شده اند. از جمله یک زن سوری که یک ماه پیش به همراه همسر و سه فرزندش، دمشق را ترک کرده است.

او می گوید: «ما از طرف دولت چیزی دریافت نکردیم اما مردم مجارستان به ما کمک می کنند. آنها خیلی با ما مهربانند.»

یک مهاجر افغان نیز که در مسیر رسیدن به مجارستان مجروح شده، نمی داند چرا دولت مجارستان به آنها اجازه عبور برای ورود به آلمان را نمی دهد.

او می گوید: «مدت ۷ روز است که اینجا هستم. چیزی برای خوردن نیست. پتو نداریم. هیچ وسیله ای نداریم. اینجا فقط مشکل وجود دارد.»

وزیر کشور آلمان اصرار دارد که دولت مجارستان باید از توافقنامه دوبلین تبعیت کند. پیمانی که می گوید مهاجران باید از اولین کشور اتحادیه اروپا که به آن وارد می شوند درخواست پناهندگی گنند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

سخاوت ایسلندیها دولت را تشویق به پذیرفتن تعداد بیشتری پناهجو کرد

گمانه زنی درباره تغییر قوانین پناهندگی در اروپا

مجارستان شمار ماموران کنترل مرزی را افزایش می دهد