سخاوت ایسلندیها دولت را تشویق به پذیرفتن تعداد بیشتری پناهجو کرد

سخاوت ایسلندیها دولت را تشویق به پذیرفتن تعداد بیشتری پناهجو کرد
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

به دنبال استقبال مردم ایسلند برای پذیرفتن پناهجویان سوری ، دولت ایسلند از آمادگی این کشور برای پذیرفتن تعداد بیشتری مهاجر خبر داد. در حالی که دولت

آگهی

به دنبال استقبال مردم ایسلند برای پذیرفتن پناهجویان سوری ، دولت ایسلند از آمادگی این کشور برای پذیرفتن تعداد بیشتری مهاجر خبر داد.

در حالی که دولت ایسلند در ابتدا پیشنهاد پذیرفتن پنجاه پناهجوی سوری را داده بود، اما پس از فراخوانی که در فیس بوک داده شد، تاکنون چهارده هزار کاربر این شبکه اجتماعی برای پذیرفتن پناهجویان اعلام آمادگی کرده اند.

این فراخوان به پیشنهاد یک نویسنده و استاد ایسلندی داده شد.

این در حالی است که این کشور فقط سیصد و سی هزار نفر جمعیت دارد. ایگلو هارواردوتیر، وزیر امور رفاه اجتماعی ایسلند، با اشاره به این که این استقبال مردمی باعث تشویق دولت شده، گفت: “ما بنا نداریم تا یک اردوگاه جدید بسازیم. ما می خواهیم این افراد وارد جامعه ایسلند شوند، شغل و مسکن داشته باشند، بچه هایشان به مدارس ما رفته و در جشن تولد همکلاسیهایشان شرکت کنند.”

برخی از ایسلندیها پیشنهاد داده اند که پناهجویان را در خانه های خود بپذیرند.

اما دولت ایسلند هنوز اعلام نکرده که حاضر به پذیرفتن چه تعداد مهاجر است. ایسلند که عضو اتحادیه اروپا هم نیست در سال گذشته میلادی حدود ۴۵۰۰ مهاجر را پذیرفت که یک سوم آنها لهستانی بودند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

تصاویر دیدنی از فوران آتشفشان در ایسلند

ویدئوی فروریختن دکل فرستنده امواج رادیویی ۲۱۸ متری

ایسلند؛ سرگردانی صدها مسافر در فرودگاه پس از لغو پروازها به دلیل شرایط آب و هوایی