رئیس جمهور آمریکا خواهان اقدام عاجل برای مقابله با تغییرات آب و هوایی شد

رئیس جمهور آمریکا خواهان اقدام عاجل برای مقابله با تغییرات آب و هوایی شد
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

باراک اوباما خواهان اقدام عاجل برای مقابله با تغییرات اقلیمی و آب و هوایی شد. رئیس جمهور آمریکا به منظور مشاهده مستقیم تغییرات اقلیمی و پدیده های

آگهی

باراک اوباما خواهان اقدام عاجل برای مقابله با تغییرات اقلیمی و آب و هوایی شد. رئیس جمهور آمریکا به منظور مشاهده مستقیم تغییرات اقلیمی و پدیده های ناشی از تغییرات آب و هوایی، از جمله آب شدن بخچال های قطبی و بالا آمدن سطح آب دریاها، در ایالت آلاسکا به سر می برد.

اوباما در آغاز سفر سه روزه اش به این ایالت، در همایشی در شهر انکوریج، بر ضرورت اقدامات فوری برای جلوگیری از وخامت وضعیت تأکید کرد، و گفت: «من به عنوان رهبر بزرگترین اقتصاد دنیا و دومین تولیدکننده گازهای گلخانه ای آمده ام تا بگویم که آمریکا به نقش خود در ایجاد این مشکل اذعان دارد و ما مسئولیت خود برای کمک به حل این مشکل را می پذیریم. واقعیت این است که تغییرات آب و هوایی سریعتر از تلاش های ما پیش می رود. این روند هم باید تغییر کند. ما با سرعت لازم عمل نکرده ایم.»

با وجود برگزاری اجلاس های متعدد و امضای موافقت نامه های بین المللی، بسیاری از کشورها به تعهدات شان برای کاستن از سهم خود در انتشار گازهای گلخانه ای عمل نکرده اند و وضعیت در این زمینه رو به بهبودی نیست. با این حال، رئیس جمهور آمریکا ابراز امیدواری کرد که اجلاس آتی درباره تغییرات اقلیمی، که سال جاری در پاریس برگزار می شود، امکان یک توافق جامع و جهانی برای حفاظت از محیط زیست زمین را فراهم کند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

مناظره انتخاباتی جمهوری‌خواهان بدون حضور دونالد ترامپ برگزار شد

پرونده جدید برای دونالد ترامپ؛ رئيس جمهوری سابق «با کلاهبرداری ارزش دارایی‌های خود را افزایش داده»

چراغ سبز بایدن به تحویل موشک‌های دوربرد «ا‌تکمز» به کی‌یف؛ این موشک‌ها چه ویژگی‌هایی دارند؟