Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

هزاران نفر در وین به حمایت از مهاجران راهپیمایی کردند

هزاران نفر در وین به حمایت از مهاجران راهپیمایی کردند
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

هزاران نفر از مردم در شهر وین روز دوشنبه با راهپیمایی در خیابان های این شهر، حمایت خود را از ورود مهاجران به اروپا اعلام کردند. پلیس می گوید این

آگهی

هزاران نفر از مردم در شهر وین روز دوشنبه با راهپیمایی در خیابان های این شهر، حمایت خود را از ورود مهاجران به اروپا اعلام کردند. پلیس می گوید این راهپیمایی در آرامش و بدون هیچ گونه مقابله از سوی گروه های راستگرا برگزار شد.

دست کم ۲۰ هزار نفر در این راهپیمایی شرکت داشتند و در پایان، با تجمع در مقابل پارلمان، از دولت اتریش خواستند با مهاجران به درستی و با احترام برخورد شود.

همزمان با این راهپیمایی، مراسم بزرگداشتی نیز برای ۷۱ مهاجری که پیکر آنها در یک کامیون رها شده در نزدیکی مرز اتریش کشف شده است، در کلیسای جامع وین برگزار شد. کشف اجساد این پناهجویان موجب شده که بسیاری از مقامات اروپایی از جمله وزیر کشور اتریش از اتحادیۀ اروپا بخواهند برای ورود امن پناهجویان به اروپا تدابیری بیاندیشد.

هزاران مهاجر سعی می کنند با گذشتن از کشورهای یونان و صربستان، از طریق مجارستان، خود را به اروپای غربی برسانند. روز گذشته یک قطار حامل مهاجران از بوداپست وارد مونیخ در آلمان شد که در میان آنها تعداد زیادی زن و کودک نیز دیده می شود. پلیس تعداد آنها را ۵۰۰ نفر اعلام کرده است.

این دومین قطار حامل مهاجران است که در روزهای گذشته از بوداپست به مونیخ رسیده است.

یکی از مهاجران اهل سوریه می گوید: «من در انفجار یک اتومبیل بمبگذاری شده مجروح شدم، بعد از آن به همراه برادرم تصمیم گرفتیم سوریه را ترک کنیم. برادر کوچکترم اینجا زندگی بهتری خواهد داشت. من هم می خواهم به تحصیلاتم ادامه بدهم. من در دانشگاه دمشق مهندسی شهرسازی می خواندم.»

این مهاجران که پس از هفته ها پیاده روی و تحمل سختی های زیاد، خود را به کشوری امن مانند آلمان یا اتریش می رسانند، امیدوارند بتوانند زندگی معمول خود را از سر بگیرند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

عبور موج مهاجران از مجارستان برای رسیدن به اروپای مرکزی

قاچاق مهاجران از ترکیه به جزیره لزوس در دریای اژه

عملیات جستجوی ملوان گمشده کشتی یونانی در دریای سرخ؛ ارتش آمریکا به سایت‌های راداری حوثی‌ها حمله کرد