پایان رقابتهای جام جهانی دو و میدانی پکن؛ کنیا در صدر جدول مدالها

Access to the comments نظرها
نگارش از Euronews
پایان رقابتهای جام جهانی دو و میدانی پکن؛ کنیا در صدر جدول مدالها

در آخرین روز رقابتهای جام جهانی دوومیدانی در پکن، در رشته ۴ در ۴۰۰ متر امدادی زنان جامائیکاییها موفق شدند یک طلای دیگر به افتخارات کشورشان در این رشته ورزشی اضافه کنند و سریعتر از زنان آمریکا در روز پایانی جایگاه اول را از آن خود کردند. یولن ویلیامز آخرین زن دونده جامائیکا در لحظات واپسین مدال طلا را از امریکا ربود.

در پنج هزار متر زنان هر سه مدال از آن اتیوپی شد اما بر خلاف انتظار دیبابا دارنده مدال طلای المپیک و قهرمان جهان به مقام سوم بسنده کرد و هموطنش آلماز آیانا با پیشی گرفتن خیلی زود توانست طلای پکن را از آن خود کند.

در اولین ساعات یکشنبه رقابت ماراتن زنان هم برگزار شد ماره دیبابا ۴۲ کیلومتر مسیر مسابقه را در دو ساعت و ۲۷ دقیقه و ۳۵ صدم ثانیه طی کرد و اول شد. هلاه کیپروپ از کنیا با یک صدم ثانیه اختلاف دوم و کیروا از بحرین در جای سوم قرار گرفت.

در چهار در صد متر امدادی مردان آمریکایی انتقام زنانشان را گرفتند و شان مریت در مقام آخرین دونده توانست با پشت سر گذاشتن دونده جامائیکایی مقام طلا را از آن کشورش کند. ترینیداد و توباگو دوم شد و بریتانیا در مکان سوم قرار گرفت.

در ۱۵۰۰ متر مردان اسبل کیپ راپ ازکنیا توانست برای سومین بار مدال طلای جهانی را به گردن بیاویزد. او در دو دوره گذشته نیز اول شده بود.

وی ۱۵۰۰ متر را در سه دقیقه و ۳۴ ثانیه و ۴۰ صدم ثانیه طی کرد و اول شد.

درک دروئین از کانادا با ثبت دو متر و ۳۴ سانتی متر توانست مدال طلای رقابتهای پرش ارتفاع را بگیرد و کاترینا مولیتور از آلمان در ۳۱ سالگی توانست با پرتاب ۶۷ متر و ۶۹ سانتی متر قهرمان رقابتهای پرتاب نیزه زنان شود. پرتابگر چینی دوم و شرکت کننده آفریقای جنوبی در مقام سوم قرار گرفت.