Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

دستگیری پنجمین فرد متهم به دست داشتن در مرگ ۷۱ پناهجو در اتریش

دستگیری پنجمین فرد متهم به دست داشتن در مرگ ۷۱ پناهجو در اتریش
Copyright 
نگارش از مهران احمدی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

یک تبعه بلغارستان به عنوان پنجمین متهم در ارتباط با مرگ ۷۱ پناهجو در یک کامیون در اتریش دستگیر شد. پلیس مجارستان می گوید این فرد متهم را شنبه شب در

آگهی

یک تبعه بلغارستان به عنوان پنجمین متهم در ارتباط با مرگ ۷۱ پناهجو در یک کامیون در اتریش دستگیر شد. پلیس مجارستان می گوید این فرد متهم را شنبه شب در این کشور بازداشت کرده است.

پیش از این چهار متهم شامل سه تبعه بلغارستان و یک تبعه افغانستان در جریان تحقیق در مورد این پرونده دستگیر شده و در برابر دادگاه حاضر شده بودند.

در همین حال پلیس اتریش سه کودک خردسال را روز شنبه در یک کامیون دیگر در نزدیکی مرز آلمان و در حالی پیدا کرد که وضع جسمی وخیمی داشتند. این کامیون حامل ۲۶ پناهجو اهل سوریه، افغانستان و بنگلادش بود. راننده ۲۹ ساله این کامیون که اهل رومانی است بازداشت شده است.

سخنگوی پلیس اتریش در این مورد می گوید: «ماموران پلیس متوجه شدند که همه آنها در شرایط جسمی ناگواری قرار دارند. حال سه کودک خردسال به طور خاص وخیم بود. دو تن از کودکان یک ساله بودند و سومین کودک پنج ساله بود. باید کمک و امدادرسانی بسرعت صورت می گرفت و در نتیجه ماموران با صلیب سرخ تماس گرفتند.»

ورود رو به افزایش پناهجویان به اتریش سبب شده است که بزرگترین اردوگاه پناهجویان در این کشور در شهر ترایسکیرشن مملو از پناهجویان تازه واردی شود که اغلب اهل سوریه هستند.

گنجایش این اردوگاه از ماه مارس امسال تمام شده است اما مسئولان در برابر موج پناهجویان به ناچار به اسکان دادن پناهجویان تازه وارد در این اردوگاه ادامه می دهند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

سیل ویرانگر در اتریش؛ اهالی هم برای گشودن معابر دست به کار شدند

«هیولای آمشتتن» که ۲۴ سال به دختر اسیرش تجاوز کرده بود به زندان عادی منتقل می‌شود

«ارکستر سبزیجات» در وین؛ اجرای موسیقی با سازهایی که هویج و بادمجان هستند