Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

حل معمای قطار اسرارآمیز؛ گنجینه نازیها وجود دارد

حل معمای قطار اسرارآمیز؛ گنجینه نازیها وجود دارد
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

معمای قطار گنج نازیها در حال حل شدن است. به دنبال انتشار ادعاهایی از سوی دو شهروند آلمانی و لهستانی مبنی بر کشف محل اختفای این قطار اسرارآمیز، مقامات

آگهی

معمای قطار گنج نازیها در حال حل شدن است. به دنبال انتشار ادعاهایی از سوی دو شهروند آلمانی و لهستانی مبنی بر کشف محل اختفای این قطار اسرارآمیز، مقامات لهستانی اکنون وجود چنین قطاری را تأیید کرده و از تلاشها برای تعیین محل دقیق و بیرون کشیدن آن خبر می دهند.

پیوتر ژوکووسکی، معاون وزیر فرهنگ و رئیس سازمان «میراث ملی» لهستان، می گوید با نود و نه درصد اطمینان چنین قطاری وجود دارد و این گنجینه در جایی نزدیک یک قلعه قدیمی در جنوب غرب لهستان مدفون شده است. او می افزاید: «تا جایی که من اطلاع دارم، هیچ کس از زمان جنگ جهانی دوم نتوانسته این قطار را پیدا کند. اطلاعات تازه درباره محل اختفای قطار از طرف یکی از افرادی مطرح شد که در پنهان کردن این گنجینه نقش داشتند. فرد مورد نظر رازش را در بستر مرگ فاش کرد و نقشه ای هم از محل اختفای قطار کشید.»

به گفته این مقام لهستانی، جویندگان گنج مدفون نازیها با دستگاه های ردیاب زیرزمینی به محل مذکور رفته و تصویرهایی از این قطار ثبت کرده اند. به نظر می رسد این قطار آکنده از اسلحه، جواهرات، و آثار هنری ارزنده بوده و در پایان جنگ جهانی دوم، همزمان با هجوم نیروهای ارتش شوروی سابق به آلمان نازی، مخفیانه عازم لهستان شده است.

در افسانه های محلی، گفته می شود این قطار آلمانی در مناطق کوهستانی لهستان وارد تونلی شده و دیگر از آن بیرون نیامده است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

سرباز لهستانی که با ضربات چاقوی یک پناهجو در مرز بلاروس مجروح شده بود جان باخت

کنیسه‌ یهودیان در پایتخت لهستان با کوکتل مولوتف هدف حمله قرار گرفت

پلیس لهستان برای مقابله با کشاورزان معترض در ورشو گاز اشک آور پرتاب کرد