Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

بحث آزادی حمل سلاح در آمریکا در پی قتل دو خبرنگار

بحث آزادی حمل سلاح در آمریکا در پی قتل دو خبرنگار
Copyright 
نگارش از مسعود سالاری
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

حادثه قتل دو خبرنگار شبکه تلویزیونی WDBJ7 در ایالات متحده آمریکا به دست یکی از همکاران سابق خودشان واکنش های زیادی را در زمینه امنیت خبرنگاران و

آگهی

حادثه قتل دو خبرنگار شبکه تلویزیونی WDBJ7 در ایالات متحده آمریکا به دست یکی از همکاران سابق خودشان واکنش های زیادی را در زمینه امنیت خبرنگاران و تبعیض نژادی و جنسی در محیط شغلی برانگیخته و بویژه بار دیگر باب بحث و نقد در زمینه آزادی حمل سلاح در این کشور را باز کرده است.

حادثه بامداد چهارشنبه در بدفورد در ایالت ویرجینیا زمانی روی داد که آلیسون پارکر ۲۴ ساله گزارشگر شبکه تلویزیونی WDBJ7 در حال مصاحبه زنده با یکی از اعضای اتاق بازرگانی بود و آدام وارد ۲۷ ساله، تصویربرداری آن را انجام می داد. در این لحظه قاتل به این افراد نزدیک شده و گزارشگر و فیلمبردار را با شلیک گلوله کشت و فرد مصاحبه شونده را زخمی کرد. سپس در جریان تعقیب و گریز خودکشی کرد و در بیمارستان جان باخت.

قاتل ۴۱ ساله که وستر لی فلانیگان نام داشت و به نام برایس ویلیامز نیز شناخته می شد، همکار پیشین مقتولان بود که از محل کار خود اخراج شده بود. او پیش تر اعلام کرده بود که در محیط کار مورد رفتارهای تبعیض آمیز نژادی و جنسی قرار گرفته بوده است.

در یکی از نخستین واکنش های رسمی کاخ سفید این حادثه را یکی از نتایج آزادی حمل اسلحه در آمریکا خوانده است. جاش ارنست، معاون مطبوعاتی کاخ سفید این اتفاق را «نمونه دیگری از خشونت در جامعه آمریکا بواسطه سلاح گرم» دانست و از کنگره خواست تا در ان مورد کاری انجام دهد. او گفت: «تنها کنگره می تواند یک تاثیر واقعی بر خشونت روزافزون ناشی از استفاده از اسلحه در این کشور داشته باشد.»

قوانین حمل سلاح گرم در آمریکا از ایالتی به ایالت دیگر تفاوت می کند و در بعضی از ایالات، شهروندان اجازه حمل آن را ندارند. ویرجینیا یکی از ایالت هایی است که بیشترین تعداد مجوزهای حمل سلاح گرم در آن صادر می شود.

امروزه به رغم آن که افکار عمومی در آمریکا موافق اعمال کنترل بر صدور جواز حمل سلاح است اما حتی رئیس جمهوری آمریکا نیز نتوانسته است عملا لابی قدرتمندی را که حامی آزادی حمل سلاح است، به چالش بکشد.

در واقع لابی تجارت اسلحه مانع از اعمال قوانین سختگیرانه در زمینه حمل سلاح می شود.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

آزادی حمل سلاح در آمریکا؛ تداعی گر فیلمهای وسترن

آزادی حمل سلاح در آمریکا؛ تداعی کننده فیلمهای وسترن

کاخ سفید: تنها کنگره می تواند مانع تکرار اتفاقات تلخ ویرجینیا شود