مجارستان برای مقابله با ورود مهاجران، تدابیر مرزی را تشدید می کند

مجارستان برای مقابله با ورود مهاجران، تدابیر مرزی را تشدید می کند
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

مهاجرانی که عمدتا از سوریه، افغانستان، پاکستان و عراق برای زندگی بهتر روانه اروپا شده اند و ناگزیر باید از مجارستان عبور کنند، طی روزهای اخیر از

آگهی

مهاجرانی که عمدتا از سوریه، افغانستان، پاکستان و عراق برای زندگی بهتر روانه اروپا شده اند و ناگزیر باید از مجارستان عبور کنند، طی روزهای اخیر از رفتار خشن پلیس این کشور به تنگ آمده اند و چشم امیدشان به «آلمان» دوخته شده است.

مجارستان برای مقابله با ورود مهاجران غیرقانونی به اروپا، تدابیر امنیتی در مرزهای مشترکش با صربستان را افزایش داده است. از جمله این تدابیر می توان به حصارکشی مرزها و حضور سنگین نیروهای امنیتی در گذرگاههای مرزی این کشور اشاره کرد.

موضوع مهاجرت در آلمان که انتظار می رود امسال پذیرای هشتصد هزار پناهجو باشد طی روزهای اخیر به مساله ای بحث برانگیز تبدیل شده تا مخالفان، فشار بیشتری بر آنگلا مرکل، صدراعظم وارد کنند.

خانم مرکل روز چهارشنبه در بازدید از یک مرکز پناهجویان در هایدهناو در شرق آلمان حملات علیه مهاجران خارجی در کشورش را محکوم کرد. در مقابل راستگرایان مخالف مهاجران خارجی صدراعظم آلمان را «خائن» خواندند.

مساله مهاجرات در دستور کار نشست روز پنجشنبه رهبران کشورهای حوزه بالکان، صدراعظم آلمان و فدریکا موگرینی، نماینده عالی اتحادیه اروپا در امر سیاست خارجی در وین پایتخت اتریش قرار دارد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

سازمان ملل: هشتاد درصد از پناهجویان مرز مقدونیه و صربستان از سوریه می آیند

بحران مهاجرت و استیصال اروپا

موگرینی: باید به شکل متحد با چالش مهاجران روبرو شویم