Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

موگرینی: باید به شکل متحد با چالش مهاجران روبرو شویم

موگرینی: باید به شکل متحد با چالش مهاجران روبرو شویم
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

کمیسیون اروپا از ورود بیش از ۵۰ هزار مهاجر به یونان تنها در ماه ژوییه خبر داد. بیشتر این مهاجران از کشورهای افغانستان، سوریه و عراق هستند، با عبور از

آگهی

کمیسیون اروپا از ورود بیش از ۵۰ هزار مهاجر به یونان تنها در ماه ژوییه خبر داد. بیشتر این مهاجران از کشورهای افغانستان، سوریه و عراق هستند، با عبور از ترکیه، از طریق دریا خود را به یونان و سپس اروپای مرکزی می رسانند.

فدریکو موگرینی، رئیس سیاست خارجی اروپا در جریان سفر خود به استونی، در یک کنفرانس خبری، در پاسخ به این سوال که آیا ترکیه به وظایف خود در مسئلۀ مهاجران عمل می کند، گفت: «باید متوجه باشیم که سرزنش کردن هیچ نتیجۀ مثبتی برای هیچکدام از ما نخواهد داشت. مساله اصلی این نیست که بگوییم چه کسی کار خود را به درستی انجام نداده است، بلکه مساله مهم در حال حاضر این است که بدانیم چطور به شکل متحدی با این چالش روبرو شویم و آن را مدیریت کنیم.»

بحران در خاورمیانه بر شمار مهاجرانی که به سوی اروپا سرازیر شده اند، افزوده است. این مهاجران سعی می کنند پس از عبور از ترکیه و یونان، خود را به مقدونیه برسانند تا از طریق این کشور، وارد مجارستان شوند.

این پناهجویان پس از مجارستان که دروازۀ ورودی از سمت شرق اروپا به اروپای مرکزی است، مهاجرت خود را به سمت مقصد نهایی یعنی کشورهایی نظیر بریتانیا، آلمان و فرانسه ادامه می دهند.

تنها در فاصلۀ روزهای شنبه تا دوشنبۀ هفتۀ جاری، بیش از ۷۰۰۰ مهاجر از طریق مقدونیه خود را به مرزهای صربستان رسانده اند. بیشتر این مهاجران زنان و کودکان هستند.

کمیساریای عالی پناهندگان می گوید این مهاجران برای رفع نیازهای اولیۀ خود با مشکلات بسیاری روبرو هستند و از کشورهای اروپایی خواسته است برای کمک به این مهاجران با یکدیگر به طور مشترک عمل کنند.

همزمان با مهاجرت زمینی، روزانه چندین هزار مهاجر نیز از طریق دریای مدیترانه به سمت ایتالیا سرازیر می شوند که در این راه بسیاری نیز جان خود را از دست می دهند. روز شنبه، گارد ساحلی ایتالیا اعلام کرد طی چندین عملیات امدادرسانی، سه هزار مهاجر سوار بر ۱۸ قایق بادی را از دریا نجات داده و به جزایر ایتالیا از جمله لامپدوزا منتقل کرده است.

از ابتدای سال جاری میلادی تاکنون دست کم ۱۰۴ هزار مهاجر از طریق دریای مدیترانه به ایتالیا وارد شده اند. بیش از ۲۳۰۰ نفر نیز در دریا جان خود را از دست داده اند.

اتحادیۀ اروپا عملیاتی را به نام «تریتون» در مدیترانه آغاز کرده که امدادرسانی به این مهاجران یکی از طرح های این عملیات است. این اتحادیه همچنین عملیات نظامی علیه قاچاقچیان انسان را از سواحل لیبی به سوی اروپا آغاز کرده که در همین ارتباط، ایتالیا چندی پیش اعلام کرد ۹ نفر را به اتهام قاچاق انسان و مهاجر دستگیر کرده است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

قاچاق مهاجران از ترکیه به جزیره لزوس در دریای اژه

بحران مهاجرت و تجارت نان و آبدار قاچاق انسان

اتحادیه اروپا  با هدف حمایت از کودکان کنترل شدیدتری بر پلتفرم‌های پورنوگرافی اعمال می‌کند