Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

بحران مهاجرت و استیصال اروپا

بحران مهاجرت و استیصال اروپا
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

گزارش تفصیلی مهاجرت اینک به بحرانی تبدیل شده که اروپا از حل آن عاجز است. بر اساس گزارش کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل متحد بیش از دویست و بیست و

آگهی

گزارش تفصیلی

مهاجرت اینک به بحرانی تبدیل شده که اروپا از حل آن عاجز است. بر اساس گزارش کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل متحد بیش از دویست و بیست و پنج هزار پناهجو در سال جاری تلاش کرده اند خود را از راه مقدونیه به اروپا برسانند.

یکسال پس از نشست برلین، کشورهای منطقه بالکان که عضو اتحادیه اروپا نیستند، قرار است روز پنجشنبه برای بررسی وضعیت مهاجرانی که از این منطقه عازم شمال اروپا هستند، در وین تشکیل جلسه دهند.

روزانه تعداد زیادی مهاجر وارد مقدونیه، صربستان، مونته نگرو، آلبانی، بوسنی هرزگوین و کوزوو می شوند و یا از مرزشان عبور می کنند.

هزاران نفر از طریق حوزه بالکان به کشورهای اتحادیه اروپا گریخته اند. اتریش کشوری با هشت و نیم میلیون نفر جمعیت، طی شش ماه نخست سال جاری میلادی بیست و هشت هزار و سیصد درخواست پناهندگی دریافت کرده است. این میزان بیشتر از تقاضاهای پناهندگی ارائه شده به این کشور در کل سال گذشته است.

اردوگاه متقاضیان پناهندگی در شهر ترایزکرشن واقع در سی کیلومتری وین واقع شده است. سازمان ملل متحد و عفو بین الملل بارها از وضعیت بسیار بغرنج این اردوگاه انتقاد کرده اند. این وضعیت با ورود قریب الوقوع شمار دیگری از مهاجران که از مرز مقدونیه عبور کرده اند بسیار وخیم تر خواهد شد.

سباستین کورز وزیر خارجه اتریش که روز دوشنبه از اردوگاهی در گوگلیا واقع در مقدونیه بازدید کرده است، می گوید: «ما در وضعیتی به سر می بریم که مهاجران از یک کشور اتحادیه اروپا به مقدونیه می آیند و مقدونیه بتنهایی قادر به اداره این وضعیت نیست. کنترل این وضعیت به کلی از دست آنها خارج شده است. برای حل این بحران نیازمند یک رویکرد جامع اروپایی هستیم. نباید اجازه داد پناهجویان که اغلب آنها ثبت نام نشده اند عازم مقدونیه شوند.»

هر روز سه هزار مهاجر برای رسیدن به اروپا از مرز مقدونیه عبور می کنند. دهها هزار نفر نیز این راه را با عبور از مدیترانه و رساندن خود به سواحل لاجوردی ایتالیا طی می کنند.

جنگ در سوریه و عراق، وضعیت جنگی در لیبی و ناامنی، فقر و مناقشات مسلحانه از جمله علل اصلی شکل گیری و شدت گرفتن این بحران ارزیابی می شود.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

موگرینی: باید به شکل متحد با چالش مهاجران روبرو شویم

ورود یکصد و سی کودک و نوجوان بی سرپرست به جزیره سیسیل

قاچاق مهاجران از ترکیه به جزیره لزوس در دریای اژه