Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

جسد دست کم ۵۴ مهاجر دیگر در دریای مدیترانه پیدا شد

جسد دست کم ۵۴ مهاجر دیگر در دریای مدیترانه پیدا شد
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

گارد ساحلی ایتالیا می گوید روز چهارشنبه جسد دست کم ۵۱ نفر در جریان عملیات امدادرسانی یک کشتی سوئدی به قایق مهاجران در مدیترانه، کشف شده است. بنا بر

آگهی

گارد ساحلی ایتالیا می گوید روز چهارشنبه جسد دست کم ۵۱ نفر در جریان عملیات امدادرسانی یک کشتی سوئدی به قایق مهاجران در مدیترانه، کشف شده است. بنا بر اخبار اولیه و اظهارات دیگر مهاجران، این افراد در بخش زیرین این قایق چوبی، جاییکه موتور این کشتی قرار دارد، به سر می برده اند.

مسئولان کشتی «پوسیدون» احتمال می دهند افراد مذکور در نتیجۀ استنشاق سموم ناشی از سوخت موتور این کشتی جان خود را از دست داده اند. این کشتی سوئدی همچنین توانسته است ۴۳۹ مهاجر دیگر این قایق را پس از امدادرسانی، به جزیرۀ سیسیل ایتالیا منتقل کند.

جسد سه مهاجر زن دیگر نیز که از سرنشینان یک قایق بادی بوده اند، توسط کشتی های ایتالیایی همراه با دیگر مهاجران این قایق به سواحل ایتالیا انتقال داده شده است.

همزمان با این خبر، گارد ساحلی ایتالیا، اعلام کرده است روز چهارشنبه در مجموع بیش از ۱۹۰۰ مهاجر توسط کشتی های حاضر در عملیات تریتون از دریا نجات یافته و به جزایر ایتالیا انتقال داده شده اند.

جیووانا دی بندتو، سخنگوی سازمان «کودکان را نجات دهید» در این باره می گوید: «بر اساس گفته های کودکان مصری که در این قایق بودند، به نظر می رسد که آنها در یک حفرۀ ایجاد شده در داخل کشتی سفر کرده اند. این سخنان یکبار دیگر بر اینکه قاچاقچیان از این شیوۀ عملیاتی [قاچاقچیان] استفاده می کنند، صحه می گذارد. این مهاجران در بخش زیرین کشتی، جایی که موتور قرار دارد سفر می کنند و مجبور هستند برای بیرون آمدن و استفاده از هوای تازه و آزاد برای چند دقیقه پول بیشتری به قاچاقچیان پرداخت کنند.» روز پانزدهم اوت نیز جسد ۴۹ مهاجر دیگر که توسط قاچاقچیان در محفظه ای در زیر عرشۀ کشتی مخفی شده بودند توسط نیروی دریایی ایتالیایی کشف شد.

به گفتۀ کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل، از ابتدای سال جاری میلادی تاکنون دست کم ۲۵۰۰ نفر از میان این مهاجران به هنگام عبور از مدیترانه جان باخته اند. رقم مهاجرانی که توسط کشتی های حاضر در علمیات تریتون نجات یافته و به ایتالیا منتقل شده اند نیز تنها در شش ماهۀ نخست، بیش از ۱۱۰ هزار نفر گزارش می شود.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

موگرینی: باید به شکل متحد با چالش مهاجران روبرو شویم

بحران مهاجرت و تجارت نان و آبدار قاچاق انسان

نتایج دور دوم انتخابات پارلمانی فرانسه: پیروز غافلگیرکننده ائتلاف چپ‌ها؛ «نه» به راست افراطی