Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
Find Us
آگهی

بیست سال زندان برای کارگردان اوکراینی در روسیه

بیست سال زندان برای کارگردان اوکراینی در روسیه
Copyright 
نگارش از مسعود سالاری
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

«جان و تن ما فدای آزادی»؛ دو شهروند اوکراینی با خواندن این ابیات از سرود ملی کشورشان نسبت به حکم دادگاه روسیه اعتراض کردند. اولگ سنتسوف کارگردان

آگهی

«جان و تن ما فدای آزادی»؛ دو شهروند اوکراینی با خواندن این ابیات از سرود ملی کشورشان نسبت به حکم دادگاه روسیه اعتراض کردند. اولگ سنتسوف کارگردان اوکراینی که در سال ۲۰۱۴ به دست نیروهای روسیه در شبه جزیره کریمه دستگیر شده بود، به بیست سال زندان به دلیل «فعالیت تروریستی» محکوم شد.

دادگاه روسیه تبعه دیگر اوکراینی، الکساندر کولچنکو را نیز به همین اتهام به ده سال زندان محکوم کرد.

محکومیت این دو شهروند اوکراینی با واکنش هموطنان شان همراه بود به طوری که گروهی از مردم برای اعتراض به این حکم در برابر سفارت روسیه در کی یف، پایتخت اوکراین تجمع کردند.

چندین سینماگر معروف جهان از جمله ویم وندرس و کن لوچ نیز با امضای طوماری خواستار آزادی کارگردان اوکراینی شدند.

اولگ فیالکو، کارگردان، می گوید: «ما اولگ را به عنوان یک فیلمساز خوب و انسان گرا می شناسیم. او به کشتن انسانی که دوستش ندارد، حتی فکر هم نمی کند. او هنرمند است و با هنر خود به همه درس می دهد.»

باب، صدابردار سینما نیز می گوید: «این خیلی احمقانه و وحشیانه است و نمی تواند در قرن بیست و یکم اتفاق بیفتد. نمی دانم چه واژه ای به کار ببرم، چنین اتفاقی ممکن است در آفریقا یا کره شمالی روی دهد، اما در اروپا نه. این توحش است، تفتیش عقاید است. این طور که نمی شود.»

پترو پروشنکو، رئیس جمهوری اوکراین با محکوم کردن حکم دادگاه روسیه یادآوری کرد که بر اساس توافق آتش بس مینسک، تمامی زندانیان اوکراینی باید آزاد شوند.

محکومیت حبس سنتسوف با شرایط سختگیرانه همراه است. بر اساس نظام حقوقی روسیه، این نوع حبس شامل سختگیری های مختلف برای فرد زندانی، از جمله محدودیت نامه نگاری و مکالمه تلفنی با خارج از زندان است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

تصاویر سرباز آمریکایی که به دیدار دوست دختر روس شتافت؛ پنتاگون: قوانین ارتش را هم زیر پا گذاشته است

گروگانگیری داعش در روستوف؛ نیروهای ویژه روسیه در پی درگیری مرگبار زندانبانان را آزاد کردند

آمریکا ممنوعیت ارائه تسلیحات به گردان آزوف را لغو کرد