Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

دفتر حزب سوسیال دموکرات آلمان پس از تهدید به بمبگذاری تخلیه شد

دفتر حزب سوسیال دموکرات آلمان پس از تهدید به بمبگذاری تخلیه شد
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

دفتر حزب سوسیال دموکرات آلمان روز سه شنبه و در پی تهدید به بمبگذاری از سوی افراد ناشناس تخلیه شد. مسئولان این حزب همچنین از دریافت نامه های تهدیدآمیز

آگهی

دفتر حزب سوسیال دموکرات آلمان روز سه شنبه و در پی تهدید به بمبگذاری از سوی افراد ناشناس تخلیه شد. مسئولان این حزب همچنین از دریافت نامه های تهدیدآمیز با مضامین نژادپرستانه خبر می دهند.

به گفتۀ دبیرکل این حزب، این تهدیدات پس از بازدید زیگمار گابریل، رئیس این حزب از کمپ پناهجویان در شهر هیدنو آغاز شده است.

یاسمین فهیمی، دبیر کل حزب سوسیال دموکرات می گوید: «صرف نظر از این بمب، ما طی ۲۴ ساعت گذشته ایمیل های نژادپرستانۀ زیادی را با محتوای جنایی دریافت کرده ایم که همه آنها به پلیس گزارش شده است. ما فکر می کنیم این [تهدید] بمبگذاری نیز در ادامۀ همان خشونت و نفرت صورت گرفته است.»

زیگمار گابریل، رئیس این حزب روز دوشنبه و در دیدار خود از اردوگاه هیدنو، با بیان اینکه «حمله کنندگان به مهاجران این اردوگاه از شهروندان آلمان نیستند» تاکید کرده است از مواضع خود در مورد مهاجران عقب نشینی نمی کند.

تهدید به بمبگذاری دفتر حزب سوسیال دموکرات آلمان در برلین در حالی صورت می گیرد راست گرایان افراطی در این کشور به حملات خود علیه مهاجران افزوده اند. روز سه شنبه، یک ورزشگاه قدیمی که قرار بود به طور موقت به محل اسکان مهاجران اختصاص داده شود در نزدیکی برلین دچار آتش سوزی شد.

این حملات از اواخر هفتۀ گذشته و در شهر هیدنو آغاز شده است که به سبب درگیری میان پلیس و مهاجمان، دست کم ۳۰ نفر مجروح شده اند. راست های افراطی طرفدار حزب دست راستی ناسیونال دموکرات آلمان، روزهای جمعه و شنبه در اعتراض به اسکان ۲۵۰ مهاجر در یک انبار قدیمی متروکه در این شهر به این محل حمله کردند که با مقابلۀ پلیس روبرو شدند. پلیس در حال حاضر محافظت از کمپ های پناهچویان را در این شهرها به عهده گرفته است.

قرار است روز چهارشنبه، آنگلا مرکل، صدراعظم آلمان برای بازدید از اردوگاه مهاجران به این شهر سفر کند. رئیس جمهوری این کشور نیز صبح روز چهارشنبه برای دیدار با پناهجویان و آگاهی از شرایط آنها، از یک کمپ مهاجران در برلین بازدید خواهد کرد.

همزمان با شدت گرفتن واکنش نئونازی ها علیه مهاجران، برلین اعلام کرده است اخراج پناهجویان سوری به اولین کشور ورودی آنها در اتحادیۀ اروپا را متوقف می کند. بیشتر این مهاجران از یونان یا ایتالیا وارد آلمان می شوند و بر طبق قوانین مهاجرتی اروپا، اگر این مهاجران در اولین کشور به عنوان پناهجو ثبت نام شده باشند و از آنها اثر انگشت گرفته شده باشد، نمی توانند در کشور دیگری از اتحادیۀ اروپا مجددا درخواست پناهندگی کنند.

به گفتۀ مقامات آلمان، این کشور در سال ۲۰۱۵، با بیش از ۸۰۰ هزار پناهجو روبرو خواهد بود که نسبت به سال گذشته، چهار برابر افزایش نشان می دهد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

موگرینی: باید به شکل متحد با چالش مهاجران روبرو شویم

افزایش موج مهاجرتهای غیرقانونی؛ آلمان و فرانسه و اجرای سیاستهای واحد اروپایی

بحران مهاجرت و تجارت نان و آبدار قاچاق انسان