Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

افزایش موج مهاجرتهای غیرقانونی؛ آلمان و فرانسه و اجرای سیاستهای واحد اروپایی

افزایش موج مهاجرتهای غیرقانونی؛ آلمان و فرانسه و اجرای سیاستهای واحد اروپایی
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

در جستجوی یافتن یک راه حل برای معضل مهاجرتهای غیرقانونی به اروپا، آنگلا مرکل و فرانسوا اولاند با یکدیگر دیدار کردند. صدراعظم آلمان باری دیگر در این

آگهی

در جستجوی یافتن یک راه حل برای معضل مهاجرتهای غیرقانونی به اروپا، آنگلا مرکل و فرانسوا اولاند با یکدیگر دیدار کردند.

صدراعظم آلمان باری دیگر در این دیدار اعتراضات خشونت آمیز راستهای افراطی در شرق آلمان را محکوم کرد و گفت اطمینان دارد که اکثریت آلمانها با او هم نظر هستند.

صدر اعظم آلمان گفت: “اتفاقاتی که در شنبه و یکشنبه در فضایی پر از انسان هراسی، نژادپرستی و خشونت بی منطق رخ داد، وحشتناک است وقتی می بینی راستهای افراطی می خواهند به هر قیمتی پیامشان را ترویج دهند. واقعا دردناک است وقتی که می بینی حتی خانواده ها با فرزندانشان از این جنبش های نژادپرست حمایت می کنند.”

موج مهاجر هراسی و نژاد پرستی در آلمانی که جنگ دوم جهانی را تجربه کرده است یادآور تلخ ترین روزهای تاریخ معاصر در این کشور است.

فرانسه هم از این موج در امان نیست و راست های افراطی در این کشور یکی از قدرتهای مهم سیاسی بشمار می آیند.

رییس جمهوری فرانسه در باره بحران مهاجرت می گوید: “مسئولیت پذیرش مهاجرین تنها نمی تواند به یک کشور واگذار شود. این مسئولیت متوجه کل اروپا است. می بینیم چگونه این عدم مسئولیت پذیری می تواند در این قاره فاجعه بیافریند. کاملا با همتای آلمانی خودم مرکل موافقم وقتی که اتفاقات شرق آلمان را تقبیح کرده و می گوید باید وجدامان را قاضی کنیم.”

دو رهبر آلمان و فرانسه اعلام کردند که راه حل اساسی برای حل بحران مهاجرتها در اروپا تنها اجرای سیاستهای و قوانین مشترک و یکپارچه اروپایی است.

بیش از ۲۵۰۰ نفر از مهاجران غیرقانونی برای عبور از مدیترانه جان باخته اند. صدها هزار نفر از این مهاجران در تمامی قاره سبر آواره و بی خانمان هستند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

تظاهرات پناهجویان و درگیری با پلیس در ایتالیا

مرکل اعتراضات خشونت آمیز راستهای افراطی را محکوم کرد

صدها مهاجر گرفتار در مقدونیه وارد صربستان شدند