مرکل اعتراضات خشونت آمیز راستهای افراطی را محکوم کرد

مرکل اعتراضات خشونت آمیز راستهای افراطی را محکوم کرد
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

آنگلا مرکل، صدراعظم آلمان، خشونتهای خیابانی گروههای راست افراطی علیه مهاجران را محکوم کرد و پیامها و شعارهای آنها در مخالفت با مهاجران را نفرت انگیز

آگهی

آنگلا مرکل، صدراعظم آلمان، خشونتهای خیابانی گروههای راست افراطی علیه مهاجران را محکوم کرد و پیامها و شعارهای آنها در مخالفت با مهاجران را نفرت انگیز خواند. گروههای راست افراطی با آمدن به خیابان در شهر کوچک هایدانو بیش از ۳۰ تن از نیروهای پلیس را روانه بیمارستان کردند.

زیگمار گابریل معاون صدراعظم و وزیر اقتصاد آلمان از این شهر در شرق آلمان بازدید و انتقادات تندی از راستهای افراطی این شهر کرد.

وی گفت: “این عده هیچ ارتباطی با آلمان ندارند. این آلمانی نیست که ما آرزویش را دشتیم. آنها فکر می کنند که نماینده واقعی آلمان هستند اما آنها کمترین نشانی از آلمان ندارند.”

شمار کسانی که در سال جدید میلادی در المان درخواست پناهندگی داده اند و در لیست وزارت کشور آلمان ثبت شده اند به ۸۰۰ هزار نفر رسیده است. خشونت و درگیریها در شهر هایدانو که شنبه و یکشنبه ادامه داشت در این شهر بی سابقه گزارش شده است. گفته می شود که راستهای افراطی یکی از پناهگاههای مهاجران را نیز در این شهر آتش زده اند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

پلیس از اردوگاه پناهجویان در آلمان در برابر راستگرایان حفاظت می کند

گربه گم‌شده ۱۰۰۰ کیلومتر از فرانسه تا آلمان را برای پیدا کردن صاحبش طی کرد

اردوغان: بمباران بیمارستان‌ یا کشتن کودکان توجیهی ندارد؛ شولتس: حماس مسئول بحران انسانی در غزه است