Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

پلیس از اردوگاه پناهجویان در آلمان در برابر راستگرایان حفاظت می کند

پلیس از اردوگاه پناهجویان در آلمان در برابر راستگرایان حفاظت می کند
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

موج مخالفت راست های افراطی به حضور پناهجویان در این کشور رو به افزایش است. شامگاه شنبه، صدها نفر در ادامۀ اعتراض ها به اختصاص یک انبار قدیمی برای

آگهی

موج مخالفت راست های افراطی به حضور پناهجویان در این کشور رو به افزایش است. شامگاه شنبه، صدها نفر در ادامۀ اعتراض ها به اختصاص یک انبار قدیمی برای اسکان نزدیک به ۶۰۰ پناهجو در شهر «هیدنو» دست به تظاهرات زدند که به درگیری با پلیس منجر شد.

این تظاهرات به دعوت حزب راست افراطی ناسیونال دموکرات آلمان (NDP) برپا شده بود و در جریان آن دست کم ۱۰ نفر نیز مجروح شده اند. پلیس در حال حاضر و بمنظور حفاظت از پناهجویان، محل این انبار را در کنترل خود گرفته است.

توماس دمزیر، وزیر کشور آلمان در همین رابطه، بر لزوم تعریف جدید از کشور امن در اروپا تاکید کرد و گفت: «در حال حاضر هر کشوری که خواهان عضویت در اروپاست، باید یک کشور امن شناخته شود. برخی از کشورها در آفریقا را هم می توانیم یک کشور امن بخوانیم.»

اعتراض ها در این شهر در پی آن آغاز شد که دولت از تصمیم خود برای اسکان صدها نفر از پناهجویان در یک انبار ابزار فروشی در شهر هیدنو خبر داد. در اولین مرحله از این طرح، شامگاه جمعه ۲۵۰ نفر از این مهاجران با اتوبوس به این انبار که از دوسال پیش بلا استفاده است، منتقل شدند که همین امر با اعتراض راست های افراطی روبرو شد.

راست های افراطی آلمان اخیرا نقشه ای را که کمپ های پناهجویان در این کشور را به روی “گوگل مپ” مشخص می کرد، در اینترنت منتشر کرده بودند که توسط موتور جستجوی گوگل مسدود شد. در اواسط ماه ژوییه نیز یک ساختمان در ایالت باواریا که قرار بود به عنوان اقامتگاه پناهجویان مورد استفاده قرار گیرد، توسط راست های افراطی آلمان به آتش کشیده شد.

بر اساس آمار اعلام شده از سوی پلیس آلمان، ۳۶ مرکز اسکان موقت پناهجویان در آلمان دچار حریق شده که همگی آنها عمدی اعلام شده است. از ابتدای سال جاری میلادی نیز بیش از ۲۰۰ منزل مسکونی یا اردوگاه که به پناهجویان و مهاجران اختصاص داشته است، مورد حمله و آتش سوزی قرار گرفته است که نسبت به سال گذشته افزایش چشمگیری نشان می دهد.

آلمان نیز همانند دیگر کشورهای اروپایی با افزایش خیل مهاجران روبروست و دولت آلمان برآورد می کند در سال ۲۰۱۵ شمار مهاجرانی که از این کشور درخواست پناهندگی می کنند از مرز ۸۰۰ هزار نفر خواهد گذشت.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

«بوز قورد» ترک‌ها و ممنوعیت نماد «روباه بی‌صدا» در برمن آلمان؛ دلیل حساسیت به گرگ‌های خاکستری چیست؟

توله ببرهای بانمک باغ وحش کُلن؛ جمعیت ببرهای «آمور» از ۵۰ به ۵۰۰ قلاده رسید

دستگاه «لجستیک پیچیده» با سوخت یونجه؛ چرا قاطرها در ارتش آلمان همچنان به انجام ماموریت مشغولند؟